شناسهٔ خبر: 162045 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

نماینده نطنز:شفافیت و صداقت باید در مجلس جاری باشد

فیروزی رحمت‌الله فیروزی نماینده نطنز در مجلس با بیان اینکه شفافیت و صداقت باید در مجلس جاری باشد، گفت: طرح شفافیت آرای نمایندگان پس از بررسی در کمیسیون تخصصی به صحن علنی پارلمان می‌آید.

به گزارش «نماینده»،رحمت‌الله فیروزی نماینده نطنز در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تدوین طرح شفافیت آرا از سوی نمایندگان، گفت: این طرح از سوی هیئت‌رئیسه مجلس اعلام وصول شده  و پس از تشکیل کمیسیون‌های تخصصی بر روی این طرح چکش‌ کاری‌های لازم انجام می‌شود و برای بررسی به صحن علنی ارجاع می‌شود.

وی با بیان اینکه باید در تمام امور مجلس شفافیت جاری شود، ادامه داد: اگرچه  شفافیت آرا به تنهایی نمی‌تواند مشکلات کشور و مجلس را حل کند اما اولین گام در راستای رسیدن به یک هدف بزرگتر است.

نماینده نطنز در مجلس با تاکید براینکه مردمی که به یک نماینده رای داده‌اند تا از طرف آنها در مجلس حضور داشته باشد و به جای آنها تصمیم‌گیری کند باید از  مواضع وی در رای‌گیری‌های پارلمان مطلع باشند، عنوان کرد: باید در مجلس یازدهم از اینگونه طرح‌ها که در راستای ایجاد صداقت در قوه مقننه است بیشتر تدوین شود.

فیروزی با بیان اینکه بنده نیز یکی از امضاء کنندگان این طرح بوده و با شفافیت آرای نمایندگان موافق هستم، اضافه کرد: عملکرد و مواضع نمایندگان برای مردم باید مشخص و واضح باشد تا پس از چهارسال کارنامه‌ای از یک نماینده برای قضاوت درباره عملکرد وی برای مردم وجود داشته باشد.

نظر شما