شناسهٔ خبر: 161636 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

دولت وام‌های یک‌میلیونی را به صورت بلاعوض به مردم بدهد

ابوترابی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: دولت وام‌های یک‌میلیونی را به صورت بلاعوض به مردم بدهد و از محل صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری خود اعتبار آن را تأمین کند.

به گزارش «نماینده»، ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی، گفت: دولت وام یک میلیون تومانی را به صورت بلاعوض به مردم پرداخت کند.  

وی افزود: دولت می‌تواند از محل صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری خود، اعتبار این وام‌ها را تأمین کند و درست این است که این وام‌ها به صورت بلاعوض به مردم پرداخت شود.  

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: امروز مردم در شرایط بسیار سختی از نظر اقتصادی به سر می‌برند و سایه سنگین کرونا در اقتصاد کشور باعث شده تا مشکلات معیشتی و بیکاری گسترش پیدا کند و لازم است با حمایت بیشتر و بهتری را از مردم توسط دولت شاهد باشیم.  

ابوترابی خاطرنشان کرد: امروز ۹۲ درصد بودجه کشور صرف هزینه‌های جاری می‌شود و باید هر سه قوه با صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری‌شان جلوی این رویه را بگیرند.  

وی در پایان گفت: با صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری می‌توان به تأمین اعتبار برای بخش عمرانی و همچنین دیگر مسائل زیرساختی کمک کرد و لازم است تا این امر هر چه بیشتر جدی گرفته شود.

نظر شما