شناسهٔ خبر: 160599 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

مجلس یازدهم باید ریشه مشکلات اقتصادی را حل کند

مصطفی طاهری منتخب مردم زنجان در مجلس یازدهم با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت: مجلس آینده باید به صورت ریشه ای مشکلات اقتصادی را حل کند.

به گزارش «نماینده»، مصطفی طاهری نماینده منتخب مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی،  با بیان اینکه امروزه کشور عزیز و قدرتمند ایران اسلامی با مشکلات متعددی مواجه است، گفت: یکی از اولویت های امروز حل مشکلات اقتصادی است.

وی با تاکید براینکه به جزء مشکلات اقتصادی اگر تعداد مشکلات را شمارش کنیم به عدد بزرگی خواهیم رسید، افزود: برای هر مشکل راه حل هایی مطرح می شود، با دسته بندی و ریشه یابی متوجه میشویم راه حل هایی وجود دارند که با حل آنها تعداد زیادی موانع و مشکل حل می شوند. و برعکس با عدم ریشه یابی و حل معمولی مشکلات چون ریشه باقی مانده است، شاخ وبرگ جدیدی ظاهر شده و در یک دور باطل گیر خواهیم نمود.

نماینده منتخب زنجان در مجلس یازدهم با اشاره به بخشی از ضعف های اقتصادی کشور، تصریح کرد: اختصاص و اصرار بر ارز ۴۲۰۰تومانی در حالی که از روز اول قیمت همه کالاها با ارز آزاد تعیین می‌شد، جدی نگرفتن تحریم‌ها که مشخص بود در حال بازگشت کامل و بدتر از قبل هستند، هرج‌ومرج در بازار پول و اختیار مطلق نظام بانکی برای به حاشیه راندن بخش واقعی اقتصاد، بخشنامه‌های رگباری در دادوستد خارجی و کوبیدن صادرکننده‌ها؛ که در صورت حمایت؛ با افزایش صادرات بازار ارز را متعادل می‌کنند، بی‌عملی ادامه‌دار در بازار مسکن که در همه کشورها موتور اشتغال و تولید است، ادامه یارانه پنهان به میلیاردرها، ضعف مفرط در مشکل سیل و بنزین و بیماری کرونا و تضعیف نهاد دولت در نگاه جامعه، روزمرگی مدیریتی در اداره کشور و خلأ راهبرد، عدم هدایت واردات و کمک به بخش خصوصی مولد برای تأمین موارد موردنیاز وارداتی، سلطه محافل متنفذ بر ثروت عمومی و گسترش فساد اقتصادی، عدم پیشبرد پیمان‌های پولی دوجانبه با کشورهای نزدیک، عدم‌توجه به مراودات اقتصادی با همسایگان و ادامه تنش و دیالوگ منفی با کارشناسان مستقل را می‌توان بخشی از فهرست ضعف‌های اقتصادی کشور در سال های پیش‌ِرو دانست.

طاهری با بیان اینکه ریشه مشکلات به گستردگی فهرست بالا نیست، ادامه داد:  چند کلیدواژه کانونی وجود دارد که به عنوان متغیر مستقل عمل کرده و متغیرهای وابسته متعددی را ایجاد می‌کند. امید است مجلس انقلابی پیش رو با پرداختن به این ریشه ها گام های موثری در پیشرفت و توسعه ایران اسلامی بردارد.

نظر شما