شناسهٔ خبر: 158397 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

طرح افزایش قیمت بنزین باید با برنامه‌ریزی بهتری انجام می‌شد

گودرزی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه باید طرح افزایش قیمت بنزین با برنامه‌ریزی بهتری انجام می‌شد، گفت: نمی‌شود بنزین را گران کنیم اما تورمی که به دنبال آن ایجاد می‌شود را مدنظر قرار ندهیم.

به گزارش «نماینده»، عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش قیمت بنزین گفت: مگر می‌شود بنزین گران شود و کرایه حمل‌ونقل تغییر نکند. 

وی افزود: باید طرح افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین با برنامه‌ریزی اجرا می‌شد. در سال 89 دولت با تمام اصناف نشست برگزار کرد و به آنها اجازه داد تا به میزان مشخصی به دنبال افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت داشته باشند و برای گرانی بنزین با مردم صحبت شد اما در دولت فعلی دیدیم که یک شبه بدون هیچ اطلاع قبلی بنزین گران و سهمیه‌بندی شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید طرح افزایش قیمت بنزین با برنامه‌ریزی انجام می‌شد. نمی‌شود بنزین را گران کنیم اما تورمی که به دنبال آن ایجاد می‌شود را مدنظر قرار ندهیم. 

گودرزی خاطرنشان کرد: بهتر این بود که بنزین سهمیه‌ای تاکسی و حوزه‌های حمل بار گران نمی‌شد و آنها بنزین سهمیه خود را با قیمت لیتری هزار تومان دریافت می‌کردند و اینگونه می‌شد از تورم جلوگیری کرد. 

به گزارش فارس، گرانی و سهمیه‌بندی یک شبه بنزین واکنش‌های زیادی را در پی داشته و به طور خاص تعداد قابل توجهی از نمایندگان مجلس ضمن اعتراض به نحوه اجرای افزایش قیمت بنزین نسبت به تأثیر این گرانی بر قیمت کالاها در بازار هشدار داده‌اند.

نظر شما