شناسهٔ خبر: 158367 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا

درخواست یک نماینده برای شفاف شدن وجه واریزی به ۶۰ میلیون ایرانی

قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی خواستار شفاف شدن وجه واریز برای ۶۰ میلیون ایرانی شد.

به گزارش «نماینده»، نادر قاضی‌پور در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) در تذکری با اشاره به وعده پرداخت وجه کمکی به ۶۰ میلیون ایرانی در پی افزایش قیمت بنزین، اظهار کرد: از ۶۰ میلیون نفری که آقای نوبخت گفتند برای آنها مبلغی پرداخت می‌شود چیزی به کشاورزان و کارگران ارومیه پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: این ۶۰ میلیون نفری که به آنها پول تعلق گرفته کجا هستند؟ آنها را به ما نشان دهید.

قاضی پور در بخش دیگری از تذکر خود خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی درباره اختصاص ۱۴ میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی گفت: مجلس با حمایت شخص شما مبلغ هنگفت ۱۴ میلیارد دلار را در اختیار دولت قرار داد که به مستضعفان و کارگران برسد اما همه این پول در کلانشهرها هزینه شد و سهمی به روستاییان نرسید و کشاورزان و کارگران از آن برخوردار نشدند. لازم است سهم روستاییان از این مبلغ مشخص شود و به آنها کوپن یا کارت داده شود.

علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: در مورد ۱۴ میلیارد دلار باید مکانیزمی باشد که امکانات دولت با ارز ۴۲۰۰ تومانی به دست مردم برسد. این موضوع در بودجه هم مطرح بود.

وی ادامه داد: با توجه به اشکالاتی که در سال جاری برای اختصاص این مبلغ وجود داشت باید در بودجه سال آینده آن را با مکانیزم جدیدی سامان دهیم که به دست مردم برسد.

نظر شما