شناسهٔ خبر: 157944 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس:مبارز با فساد اعتماد مردم به نظام را بیشتر می‌کند

حسن نوروزی نماینده رباط کریم در مجلس گفت: به هرمیزان که بتوانیم با فساد در کشور از هر طریقی مقابله و مبارزه انجام شود قطعاً اعتماد مردم به نظام بیشتر می شود.

به گزارش «نماینده» حجت الاسلام حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به طرح حمایت از کاشفین فساد، اظهار داشت: اجرای طرح مذکور برای جلوگیری از وقوع فساد در کشور مفید خواهد بود.

وی ادامه داد: طبق این طرح قرار است که به کاشفین فساد یک دهم مبلغ آن فساد کشف شده را پرداخت کنند. که این امر موجب می شود مردم و کارمندان یک دستگاه را در امر مبارزه با فساد دخیل کنند.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس تصریح کرد: بنده به شخصه از این طرح در زمان بررسی در کمیسیون و صحن علنی پارلمان حمایت خواهم کرد تا رای بیاورد چون اینگونه طرح ها باعث می شود زمینه های فساد از بین برود.

حجت الاسلام حسن نوروزی اضافه کرد: به هرمیزان که بتوانیم با فساد در کشور از هر طریقی مقابله و مبارزه انجام شود قطعاً اعتماد مردم به نظام بیشتر می شود که باید در همین راستا طرح های بیشتر درباره مبارزه با فساد در مجلس تصویب شود.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس با بیان اینکه بروز و گسترش فساد اداری و اقتصادی از معضلاتی است که می‌تواند در هر کشوری سرمایه اجتماعی را با چالش مواجه سازد، اظهار داشت: در واقع هدف این قانون این است که تک تک افراد جامعه در مبارزه با فساد اداری و اقتصادی نقش‌آفرینی کنند و با ارائه راهکارهای تامینی در خصوص عدم افشای اطلاعات‌دهندگان و تشویق آنان به گزارش موارد فساد گامی عملی و موثر برای همگانی کردن موضوع مبارزه با فساد اقتصادی و اداری برداشته شود.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه بر اساس این طرح فرد متخلف خود را در برابر نظارت موثر تک تک افراد جامعه می‌بیند، گفت: بازم است سامانه ثبت گزارش‌های مردمی از تحلفات و فساد به گونه ای طراحی و اجرا کند تا گزارش‌های کلیه مطلعین و اطلاعات شخصی آنها به صورت اسناد طبقه بندی شده حفظ و نگهداری شود تا افشا کنندگان دیگر در زمینه افشا اطلاعات خودشان نگرانی نداشته باشند.

نظر شما