شناسهٔ خبر: 154311 - سرویس پارلمان شهری
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

اعضای شورا ۲۹۸ تذکر به شهردار دادند

حناچی شهردار تهران گفت: امسال بیش از ۸۰ درصد بودجه شهر تهران محقق شده که گفته می‌شود این رقم تا ۹۰ درصد خواهد رسید.

به گزارش «نماینده»  ، پیروز حناچی با حضور در جلسه علنی روز سه شنبه در توضیح دوفوریت اصلاحیه بودجه مصوب سال ۹۸ گفت: این اصلاحیه بودجه به دلیل جابه جایی ردیف هاست و سقف بودجه تغییری نکرده است.

وی با اشاره به ردیف‌های جابه جا شده، گفت: موارد هزینه‌ای در شرکت واحد، سازمان آتش نشانی و سازمان بازنشستگی بوده که باید مجوزهای آن امسال اخذ شود تا قابل ارائه باشد.

حناچی با اشاره به تحقق درآمدهای بودجه سال ۹۷ گفت: ۹۴ درصد بودجه نقد امسال معادل ۱۲۶ هزار و ۴۷ میلیارد محقق شده و در بخش غیرنقد نیز ۴۲ درصد معادل ۱۷ هزار و ۷۲ میلیارد محقق شده است. تا به حال ۸۲ درصد منابع مصوب بودجه محقق شده است که بر اساس آماری که شب گذشته به دست من رسید، این تحقق بودجه به بالای ۹۰ درصد خواهد رسید.

وی با بیان اینکه اعضای شورای شهر تهران در سال ۹۸، ۲۹۸ تذکر به شهردار تهران دادند، گفت: از این میان ۲۶۹ تذکر کارشناسی و پاسخ داده شد و ۲۹ تذکر نیز در حال پیگیری است.

حناچی، کاهش آلودگی هوای پایتخت را خبر خوش سال ۹۸ به شهروندان تهرانی دانست که به جز باد و باران، افزایش کنترل و نظارت‌های شهری از جمله معاینه فنی در آن تأثیرگذار بوده است.

وی از راه اندازی خط هفت مترو در روز گذشته و خط شش مترو در سال آینده خبر داد و گفت: توقف مصوبه برج باغ‌ها یکی از اقدامات بزرگ سال گذشته بود که تحت تأثیر ۶۲ پرونده‌ای قرار گرفت که لای در قرار گرفته و مجبور شدیم به آن رأی دهیم. شورا با این تصمیم از منابع بزرگ مالی چشم پوشی کرد.

شهردار تهران توسعه جنگل کاری‌های اطراف تهران به میزان ۱۲۵۰ هکتار را از یکی دیگر از اقدامات مدیریت شهری برای سلامت شهروندان دانست.

نظر شما