شناسهٔ خبر: 152389 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

دیدار عراقچی با معاون لاوروف؛ روسیه از ایران در برابر تحریم‌ آمریکا دفاع می‌کند

عراقچی معاون وزیر خارجه روسیه در جریان مذاکرات امروز خود با همتای ایرانی خود تاکید کرد، مسکو از همه امکانات خود برای به حداقل رساندن آسیب‌های اقتصادی به ایران دربرابر تحریم‌های غیرمعمول آمریکا استفاده خواهد کرد.

به گزارش «نماینده» "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز جمعه در دیدار با "عباس عراقچی " همتای ایرانی خود در مسکو تاکید کرد که مسکو تمام تلاش خود را به کار میبندد تا مواضع جمهوری اسلامی در عرصه بین المللی تقویت شده و عواقب منفی تحریم‌های غیرمعمول واشنگتن علیه تهران که دولت کنونی آمریکا به آن بازگشته، به حداقل برسد.

ریابکوف گفت: «ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) درباره برنامه هسته‌ای ایران که لزوم پایداری آن به اثبات رسیده و پایبندی به آن منافع روسیه، ایران و امنیت بین المللی را تضمین می‌کند، به موجودیت خود ادامه دهد.»

معاون وزیر خارجه روسیه یادآور شد: «رایزنی‌های سازنده بین تهران و مسکو به یک سنت حسنه تبدیل شده و ما قصد داریم از آن حمایت کرده و آن را توسعه دهیم. بین رهبران دو کشور، وزرای خارجه و سایر وزیران همکاری‌های نزدیک بسیاری وجود دارد و و تماس‌ها در همه سطوح در سال جاری به طور پیگیر ادامه داشت.»

 وی افزود: «ما از این مسئله خرسند هستیم که می‌توانیم در سطح معاونین وزیر خارجه به گفت‌وگوهای خود درباره مسائل مهم در روابط دوجانبه و تامین امنیت و ثبات و شکوفایی در منطقه و جهان ادامه دهیم.»

ریابکوف تاکید کرد که روسیه و ایران شرکای قابل اطمینان و دوستان یکدیگر هستند. دو کشور قصد دارند به تلاش مشترک برای حفظ برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) ادامه دهند تا مقامات تهران بتوانند از منافع اقتصادی این توافقنامه استفاده کنند.

این دیپلمات بلندپایه افزود، در حال حاضر هدف روسیه این است که در شرایط اعمال فشارهای شدید از جانب آمریکا، ایران کمترین آسیب را ببیند. وی یادآور شد که روسیه از همکاری‌ها با ایران در عرصه بین المللی، از جمله در زمینه کنترل تسلیحات، در سطح سازمان ملل و در چارچوب سازمان منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی رضایت دارد.

نظر شما