شناسهٔ خبر: 143685 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

حجت الاسلام سیدعلی خمینی:

آرمان‌ امروز ملت همان آرمان‌های انقلاب است/ به رهبر معظم انقلاب افتخار می‌کنیم

سید علی خمینی نوه امام خمینی (ره) گفت: امروز به وجود رهبری که با تواضع کامل دنیاطلبی را پس می‌زند افتخار می‌کنیم.

به گزارش «نماینده»، حجت الاسلام سید علی خمینی نوه امام خمینی(ره) صبح امروز (پنج شنبه ۱۲ بهمن) در مراسم بزرگداشت سی‌نهمین سالروز ورود امام خمینی (ره) به میهن در حرم مطهر امام خمینی (ره) گفت: دهه فجر دهه بازخوانی آرمان‌های انقلاب است و بزرگداشت دهه فجر بزرگداشت آرمان های اصیل ملت ایران است.

وی افزود: لازم  است هر سال در ایام دهه فجر بازگردیم و آرمان‌ها را مرور کنیم، اینکه آرمان‌های ملت‌ ما چه بود و ملت ایران به کدامین علت انقلاب کرد و برای رسیدن به کدام آرمان‌ها انقلاب کرد، این رمز گرامیداشت دهه فجر است.

سید علی خمینی عنوان کرد: باید وضع موجود را با وضع مطلوب مقایسه کنیم و بدانیم که آرمان چه بوده که به کجا برویم، مرده و زنده بودن یک انقلاب به این است که آرمان‌های امروز همان آرمان های سال ۱۳۵۷ است یا نه، اگر همان آرمان‌ها هم امروز باشد انقلاب زنده و پویا است.

نوه امام تصریح کرد: امروز همان آرمان‌هایی که ملت ما چهل سال پیش داشتند حالا نیز دارند و مردم همان آرمان‌ها را می‌خواهند لذا در این دهه باید بازگشت به آرمان‌ها داشته باشیم و برای نسل جدید و جامعه امروز روشن کنیم که قله کجاست و به کجا باید برویم.

وی اظهار داشت: امروز ۳ یا ۴ مورد از آرمان‌های ملت ایران و امام خمینی را بازخوانی خواهم کرد اگر این آرمان‌ها امروز نیز آرمان ما باشد با افتخار می‌گوییم که انقلاب ما زنده و پویا است.

سید علی خمینی گفت: یکی از اساسی‌ترین آرمان‌های ما استقلال‌طلبی بود، استقلال مانند اکسیژن در هوا و نعمتی است که وقتی هست دیده نمی‌شود اما وقتی نباشد و انسان خود را ذلیل و تحت سلطه دیگران ببیند آن وقت است که ارزش استقلال برای آنها شناخته می‌شود.

وی افزود: در زمان پهلوی باید تحت سلطه شرق یا غرب می‌بودیم در بعضی اسناد پهلوی وجور دارد که مسئولین آن زمان می‌گفتند چقدر جلوی آمریکا کوتاه بیاییم و امتیاز بدهیم، امروز هیچ کس به غیر از فرد مغرض نمی‌تواند ادعا کند که جمهوری اسلامی استقلال ندارد.

سید علی خمینی عنوان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند ما آمریکا را در دهه ۵۰ از کشور بیرون کردیم و دهه ۹۰ از منطقه بیرون کردیم.

وی در ادامه اظهار داشت: یک روز آمد و رفت پادشاهان در سفارتخانه‌های خارجی تصویب و تدبیر می‌شد اینها که با بزک رسانه‌ای قابل انکار نیست. در ایران دوران پهلوی مستشاران نظامی خارجی اگر هر کاری می‌کردند کسی نمی‌تواست به آنها چیزی بگوید، امروز ما خودمان برای خودمان تصمیم می‌گیرم و برای استقلال منطقه نیز تلاش می‌کنیم،   اگر بخواهیم از کشوری دفاع کنیم خودمان تصمیم می‌گیریم اینها برای ما ارزش است.

نوه امام راحل تصریح کرد: امروز افتخار می‌کنیم به رهبری که وقتی در مجلس خبرگان ریاست و ولایت جامعه به او پیشنهاد شد، از سر تواضع کامل، دنیا را پس زد. این را مقایسه کنید با احزاب مختلفی که در دنیا وجود دارد و پول‌هایی که خرج می‌کنند تا به ریاست برسند. امروز افتخار می‌کنیم به وجود رهبری که با تواضع کامل دنیاطلبی را پس می‌زند. البته اسناد این موضوع وجود داشت و انتشار این فیلمی که اخیرا از مجلس خبرگان پخش شد نیز موید این موضوع است.

در حال تکمیل است ...

نظر شما