شناسهٔ خبر: 134839 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: رسا

اقتصاد مقاومتی راه علمی دارد/ لزوم ساماندهی محدوده حرم حضرت معصومه

آیت الله جوادی املی/431 حضرت آیت الله جوادی آملی با بیان این که اقتصاد مقاومتی راه علمی دارد، گفت: با وجود داشتن ظرفیت ارزشمندی چون اهل‌بیت(ع) نباید از دیگر کشورهای دنیا عقب بمانیم.

به گزارش «نماینده» حضرت آیت الله جوادی آملی در دیدار شهردار و مدیران شهری قم، این شهر را شهری فرهنگی برشمرد و تصریح کرد: محور این شهر فرهنگی حرم مطهر حضرت معصومه(س) است و باید به ویژگی‌های قم توجه داشت.

وی با اشاره به وضعیت فعلی محدوده حرم مطهر حضرت معصومه(س)، لزوم بهسازی و ساماندهی این محدوده را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: برخی واحدهای تجاری و اصناف محدوده حرم حضرت معصومه(س) شایسته این فضای معنوی نیست لذا باید برای رفع این مشکل فکری جدی و اساسی توسط مسئولان شهر قم شود. همچنین مدیریت شهری قبل از این که اعتبار طرحی را تامین کند نباید عملیات اجرایی آن را آغاز نماید.

مفسر برجسته قرآن کریم در ادامه با تاکید بر این که مدیریت شهری در قم باید تجربیات کلان‌شهرهای دیگر را مورد توجه قرار دهد اظهار داشت: مشکلات کلان‌شهرهای کشور را در نظر بگیرید و مسیری انتخاب کنید که به مشکلات آنها برخورد نکرده و با معضلاتی که امروز در این شهرها وجود دارد رو به رو نشوید.

حضرت آیت الله جوادی آملی با تاکید بر این که جهان‌بینی باید در شهرداری شکل بگیرد گفت: شهرداری باید به سمت تولید و اشتغال حرکت کند و اگر نمی‌تواند در این زمینه سرمایه‌گذاری داشته باشد به دنبال تقویت امکانات فضاهای تولیدی برای افزایش حضور مردم در این عرصه باشد.

وی تاکید کرد: با وجود داشتن ظرفیت ارزشمندی چون اهل‌بیت(ع) نباید از دیگر کشورهای دنیا عقب بمانیم، اقتصاد مقاومتی راه علمی دارد و باید بر اساس علوم روز دنیا حرکت نماییم.

مفسر برجسته قرآن کریم با اشاره به فعالیت های فرهنگی شهرداری بیان داشت: مساجد باید به محور فعالیت‌های فرهنگی تبدیل شود و اقدام های فرهنگی سازنده در آنها صورت گیرد.

نظر شما