شناسهٔ خبر: 123459 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

نیروی دریایی ارتش به ناو ائتلاف در خلیج‌ فارس هشدار داد

سرلشکر صالحی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران از هشدار نیروی دریایی ارتش به ناو یکی از کشورهای عضو ائتلاف در خلیج فارس خبر داد.

به گزارش «نماینده»، سرلشگر عطاءالله صالحی پیش ازظهر شنبه در مراسم استقبال از سی و هشتمین ناو گروه اعزامی به خلیج عدن و تنگه باب المندب که در بندرعباس پهلوگیری کرد، با بیان اینکه دانشجویان نیروی دریایی ارتش در دوران دانشجویی عملیات های راهبردی را همزمان آموزش می بینند و در عملیات های برون مرزی حضور دارند، بیان داشت: نیروی دریایی ارتش یک نیروی راهبردی است از این رو دانشجویان هم موظف هستند دوران تحصیل در ماموریت های برون مرزی نیروی دریایی حضور یابند و از نزدیک راهبردهای نظامی را آموزش ببینند.

سرلشکرصالحی با تاکید بر استمرار حضور نیروی دریایی در آبهای آزاد و بین المللی، گفت: حضور در آبهای بین المللی سیادت و حراست از مرزهای آبی جمهوری اسلامی ایران است. حضور ایران در کنار سایر ارتش های جهان در آبهای بین المللی و ماموریت های محوله نشان از قدرت نظامی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران دارد.

به گفته فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی، ایران طی سالهای اخیر با پیام صلح و دوستی در آبهای بین المللی حضور یافته و برتری و آقایی جمهوری اسلامی ایران را در راستای افزایش توان بازدارندگی نشان داده است.

وی با تاکید بر اینکه ناوگروه های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب‌های آزاد، بدون اتکا به کشورهای ساحلی به ماموریت اعزام می شوند، ابراز داشت: ناوهای متجاوز بین المللی و فرامنطقه ای با حمایت و اتکا به کشورهای حوزه جنوبی خلیج فارس وارد خلیج فارس می شوند.

سرلشکر صالحی گفت: امروز شاهد این هستیم که ناوگروه‌های نیروی راهبردی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بیش از ۷ هزار مایل دریایی را با صلابت پشت سرگذاشته و منافع ملی کشور در آب‌های آزاد حفظ کرده اند.

وی در مورد تهدید یک ناو عربی به نفتکش جمهوری اسلامی برای بازدید بیان داشت: یکی از ناوهای کشورهای عربی که جزو ائتلاف قرار دارد یک نفت کش‌ ایران را تهدید به بازدید کرده بود ولی زمانیکه از حضور ناوگروه نیروی دریایی ارتش در منطقه مطلع شد منطقه را ترک کرد.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه سیادت دریایی به معنای آقایی در دریاها بدون خوی تجاوزگری است افزود: قدرت و صلابت در نیرو بدون تجاوز و برای حفظ منافع وجود دارد و اگر چنانچه مورد هر نوع تهدید و تجاوزی قرار گیرد محکم ترین و سخت ترین پاسخ ها را به تجاوزگر می دهد.

نظر شما