نمایش همه
 • انبارلویی ۱۴۰۱-۰۱-۲۲ ۱۲:۱۴

  حکمرانی علوی

  محمد کاظم انبارلویی

  انقلاب اسلامی ایران براساس نسخه‌ای از حکومت‌داری که از آن به «حکمرانی علوی» یاد می‌کنیم شکل گرفت.

 • جوکار ۱۴۰۱-۰۱-۲۱ ۱۱:۰۲

  ارزش صنعت هسته ای

  محمد صالح جوکار

  مستأجران کاخ سفید با تصویرسازی غرض‌ورزانه کوشیده‌اند موانع متعددی را در عرصه بین‌المللی برای ایران ایجاد کنند.

 • مسعود پیرهادی ۱۴۰۱-۰۱-۲۰ ۱۵:۳۲

  آقای محمود عباس سال ۵۷ ساواکی نشو!

  مسعود پیرهادی

  خواستم بنویسم خوب گوش کنید تا صدای شکسته شدن استخوان‌های رژیم منحوس صهیونیستی را بشنوید؛ دیدم صدا بلندتر از آن است که سامعی نشنود!

 • مهرپور ۱۴۰۱-۰۱-۱۷ ۱۱:۴۵

  عزم دولت و مجلس بر اصلاح نظام بانکی

  میثم مهر پور

  نظام بانکی نقش برجسته‌ای در تامین مالی فعالیت‌های اقتصادی کشور دارد، به نحوی که عملا بیش از ۸۰ درصد تامین مالی در اقتصاد ایران از سوی نظام بانکی انجام می‌شود.

 • مالک شریعتی ۱۴۰۱-۰۱-۱۶ ۱۱:۵۳

  گام بلند دولت برای تحقق انضباط مالی

  مالک شریعتی

  نکته قابل تامل این‌که رفتار دولت سیزدهم در تسویه بدهی دولت پیشین نشان داد نگاه قوه ‌مجریه به مسائل جاری کشور فارغ از نگاه سیاست زده و تسویه‌حساب‌های سیاسی بوده و این نوع رفتار کاملا منطبق به رویه یک دولت مردمی است که هدفی جز حل مشکلات جامعه ندارد.

 • شریعتمداری ۱۴۰۱-۰۱-۱۴ ۱۰:۴۶

  قرن پانزدهم غروب آمریکا و طلوع ما

  حسین شریعتمداری

  تمامی شواهد و اسناد از واقعی بودن آن حکایت می‌کند که حمله آمریکا در عرصه جنگ نرم نیز از نوع تدافعی است و ضربه اول را انقلاب اسلامی بر بنیان آمریکا و متحدانش وارد آورده و اردوگاه استکبار جهانی را در هم ریخته است.

 • مسعود پیرهادی ۱۴۰۰-۱۲-۲۳ ۱۱:۴۸

  پیچیدگی‌های پیچ تاریخی امروز

  مسعود پیرهادی

  مرور فیش‌های «پیچ تاریخی» در منظومه بیانات رهبر حکیم انقلاب، ما را با تعریف و منظور ایشان درباره این کلیدواژه آشنا می‌کند و در مقابلِ نگرش کلیشه‌ای به این مفهوم، شأن و جایگاه آن موضوع خطیر را نمایان می‌سازد.

 • محمدرضا پورابراهیمی ۱۴۰۰-۱۲-۱۸ ۱۶:۰۹

  تصمیماتی که اتخاذ نشد!

  محمد رضا پور ابراهیمی

  اگرچه رفع تحریم‌ها باید در حوزه مطالبات سیاسی و مردمی کشور قرار داشته باشد اما گره زدن همه مشکلات به رفع تحریم‌های هسته‌ای، عملاً همه توان و ظرفیت دولت یازدهم را صرف و از توجه به مقاوم‌سازی اقتصاد از داخل منحرف کرد.

 • کنعانی مقدم ۱۴۰۰-۱۲-۱۶ ۱۴:۵۳

  تولید قدرت به پشتوانه مردم

  حسین کنعانی مقدم

  دشمنان اعم از آمریکا و رژیم صهیونیستی رسماً هدف از تحریم‌ها را به خیابان کشاندن مردم و هدف قرار دادن پشتوانه نظام اعلام کردند که آخرین نمونه آن، اذعان گوینده فارسی‌زبان رادیو رژیم صهیونیستی به قدرت دیپلماسی منطقه‌ای ایران برای بهبود معیشت مردم بود

 • کاظم انبارلویی ۱۴۰۰-۱۲-۱۶ ۱۴:۴۳

  قالتاق نیوز !

  محمدکاظم انبارلویی

  ما در جنگ‌شناختی دشمن و جهاد تبیین با یک پدیده جدید روبه‌رو هستیم که اسم آن‌را من «قالتاق نیوز» می‌گذارم.

 • اسماعیل کوثری ۱۴۰۰-۱۲-۱۶ ۱۴:۱۴

  شهرهای موشکی و پهپادی سپاه، پیام‌هایی برای دشمنان

  اسماعیل کوثری

  رونمایی از ۲پایگاه پهپادی و موشکی ازسوی نیروی هوافضای سپاه نشان داد نیروهای مسلح ما با وجود همه مشکلات، تحریم‌ها و کارشکنی‌ها، همچنان در مسیر بالندگی و توسعه توان عملیاتی خود گام برمی‌دارند.

 • محمد ایمانی43 ۱۴۰۰-۱۲-۱۶ ۱۴:۰۵

  جنگ ترکیبی و کوچه جنتلمن‌ها

  محمد ایمانی

  گزینش عبارت‌های تولیدی به‌نام این زن با هدف به‌مسخره گرفتن دین، حاکمان دینی و احکام دین و درنهایت، تقابل مذهبیون با نظام به‌جای تقابل تاریخی لیبرال‌ها و غرب‌گرایان با نظام است.

 • جعفر قادری ۱۴۰۰-۰۸-۱۳ ۲۰:۲۷

  اقدام عملی رئیسی علیه فساد

  جعفر قادری

  اظهارات آقای رئیسی، رئیس‌جمهور محترم در جلسه هیات دولت درخصوص موضوع مقابله با فساد اقتصادی و بیان این مطلب که در برخورد با این مفسده هیچ خط قرمزی را نمی‌شناسد بسیار امیدآفرین بود

 • عبدالله گنجی ۱۴۰۰-۰۸-۱۳ ۲۰:۲۴

  خوانش‌ها از تحول در صدا و سیما

  عبدالله گنجی

  با تغییر مدیریت در صدا و سیما هم ادعای تحول از درون و هم مطالبه تحول از بیرون آن کاملاً مشهود است. نکته جالب در تحول‌خواهی از بیرون، مطالبه تحول از سوی طیف‌های متعارض و ناهمسو است.

 • شریعتمداری ۱۴۰۰-۰۸-۰۱ ۱۰:۰۶

  بیرون از این خانه هیچ خبری نیست

  حسین شریعتمداری

  غم سنگینی بر قلب مبارک رسول خدا (ص) سایه ‌انداخته بود و می‌فرمود « سوره هود مرا پیر کرد» اما چرا سوره هود؟! پاسخ این سؤال را از زبان حضرت امام- رضوان الله تعالی علیه- بخوانید.

 • پیرهادی ۱۴۰۰-۰۷-۲۷ ۱۳:۳۶

  راه سومی هم هست

  محسن پیرهادی

  یک. هیچ مسئله و مشکل کلانی وجود ندارد که صرفا با یک نگاه و از یک زاویه دید حل شود. از طرفی، افراط در تأکید و تکیه‌بر یک روش، نه‌تنها مؤثر و کارا نخواهد بود بلکه باعث خواهد شد که با شکست آن مسیر، تمام ابعاد آن راه، کنار گذاشته شود و پس‌ازآن، حتی از نقاط مثبت شیوه‌های قبلی غفلت شود.

 • مجتبی یوسفی ۱۴۰۰-۰۷-۲۶ ۰۹:۵۴

  آفات قبیله‌گرایی سیاسی و خانوادگی

  مجتبی یوسفی

  اگر مدیری بخواهد تصمیم درست و بجا بگیرد و بخشی از نگاهش توأم با سوءاستفاده برای اطرافیانش نباشد، می‌تواند از فرصت‌ها استفاده و حتی تهدیدها را هم تبدیل به فرصت کند. اما در دولت تدبیر و امید چنین اتفاقی نیفتاد و شاهد بودیم با تصمیماتی که اتخاذ شد، امروز مشکلات اقتصادی و کاهش ارزش پول ملی گریبانگیر ملت و کشور شده است.

 • عمویی ۱۴۰۰-۰۷-۲۲ ۱۴:۰۰

  مسائل کلیدی و حل‌نشده برجام

  ابوالفضل عمویی

  قرار است آقای انریکو مورا، معاون مسوول سیاست‌خارجی اتحادیه‌اروپا به ایران سفر و با مقامات کشورمان گفتگو کند. موضوعاتی مختلفی درباره محور این مذاکرات شامل بحث و گفتگو پیرامون مذاکرات اتمی، تحولات مرتبط با افغانستان و همچنین روابط فی‌مابین ایران و اتحادیه اروپا عنوان‌شده است.

 • انبارلویی ۱۴۰۰-۰۷-۲۱ ۱۰:۰۲

  نقدی گذرا به گزارش تفریغ بودجه۹۹

  محمدکاظم انبارلویی

  از مسئولین دیوان محاسبات به دلیل ارائه به‌موقع تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ باید تشکر کرد. مردم و نمایندگان و صاحب‌نظران اقتصادی فرصت دارند با مطالعه آن یک آسیب‌شناسی از بودجه‌نویسی دولت داشته باشند.

 • یزدی خواه ۱۴۰۰-۰۷-۱۹ ۱۰:۳۱

  رسانه‌ملی به تحول نیاز دارد

  سید علی یزدی خواه

  رسانه‌ملی به عنوان یک رسانه اثرگذار می‌تواند ضریب نفوذ بسیاری میان مردم داشته باشد. با توجه به در اختیار داشتن اعتبارات، نیروی انسانی گسترده و تجهیزات فنی، این موضوع عملی می‌شود؛ بنابراین در راستای اثرگذاری بیشتر رسانه‌ملی در جامعه نیازمند تحول هستیم. زیرا ما برای پر کردن آنتن نمی‌توانیم برفک پخش کنیم و باید تولیدات با محتوای غنی در حوزه‌های مختلف پخش شود.

 • حسین شریعتمداری ۱۴۰۰-۰۷-۱۷ ۱۰:۲۱

  آقای ظریف! کار پژمردگی یک گُل نیست

  حسین شریعتمداری

  چنانچه جناب ظریف در همان ایام که منتقدان به وجود کلمه تعلیق در برجام اشاره می‌کردند و ایشان با قاطعیت! آن را انکار می‌کرد، به خود زحمت داده و متن برجام را به دقت مطالعه می‌کرد! بعید نبود از تحمیل فاجعه برجام به ملت و نظام جلوگیری شود.

 • توانگر ۱۴۰۰-۰۷-۱۲ ۰۸:۴۲

  هفت ملاحظه درباره تداوم ممنوعیت واردات لوازم‌خانگی

  مجتبی توانگر

  اقتصاددانان معتقدند در درازمدت ایجاد برخی محدودیت‌ها برای رشد اقتصاد نیازی نیست اما در کوتاه‌مدت و میان‌مدت برای ساماندهی برخی شاخه‌های تولید و صنعت، محدودیت اقدامی ضروری و لازم است چنانچه در همه اقتصادها حتی در کشورهای پیشرفته هم این موضوع به‌خوبی تجربه‌شده است.

 • عبدالله گنجی ۱۴۰۰-۰۷-۰۸ ۱۰:۳۱

  جهاد تبیین در فضای مجازی چگونه؟

  عبدالله گنجی

  امام راحل عظیم‌الشأن هنگامی که پیام پذیرش قطعنامه ۵۹۸ را خطاب به ملت ایران صادر کرد و درباره جنگ، شهادت و شهیدان، نوشیدن جام زهر، استقامت ملت ایران و ظلم دشمنان سخن می‌گفت، ناگاه در یک اقدام ظاهراً بی‌ربط از موضوع خارج می‌شود و می‌فرماید: «من در اینجا به جوانان عزیز کشورمان به این سرمایه‌ها و ذخیره‌های عظیم الهی و به این گل‌های معطر و نوشکفته جهان اسلام سفارش می‌کنم که قدر و قیمت لحظات شیرین زندگی خود را بدانید و خودتان را برای مبارزه علمی و عملی بزرگ تا رسیدن به اهداف عالی انقلاب اسلامی آماده نمایید» و دوباره به ماجرای جنگ و پذیرش قطعنامه برمی‌گردد.

 • انبارلویی ۱۴۰۰-۰۷-۰۶ ۰۸:۳۸

  فروپاشی از درون!

  محمدکاظم انبارلویی

  آمریکایی‌ها در مقابله نظامی با ایران اسلامی کم آوردند و همه نیروی خود را متمرکز در جنگ اقتصادی کرده‌اند.

 • شریعتمداری ۱۴۰۰-۰۷-۰۴ ۰۹:۵۹

  کشید از ته دل آه و گفت؛ قسمت نیست!

  حسین شریعتمداری

  بیستم ماه صفر سال ۶۱ هجری قمری است. چهل روز بعد از شهادت اباعبدالله‌الحسین‌(ع) و ۷۲ تن از یارانش. جابربن عبدالله انصاری صحابه بزرگوار رسول خدا(ص) که در کهنسالی بینایی از دست داده است‌، همراه با عطیه عوفی که از تابعین و یکی از شیعیان پاکباخته امیرالمومنین‌(ع) و از رجال علم حدیث و مفسران قرآن است، در کربلا به زیارت تربت پاک سیدالشهداء و یاران شهیدش آمده‌اند.

 • توانگر ۱۴۰۰-۰۷-۰۳ ۰۹:۴۹

  گام‌هایی برای مبارزه با قمار و فرار مالیاتی

  مجتبی توانگر

  در روزهای اخیر اخبار مختلفی از متوقف شدن چند هزار دستگاه کارتخوان از سوی سیستم بانکی کشور منتشرشده است. دلایل بسیاری برای غیرفعال شدن این تعداد کارتخوان و درگاه الکترونیکی با اتکا به آمار می‌توان ارائه کرد.

 • عباس زاده مشکینی ۱۴۰۰-۰۶-۲۸ ۰۸:۳۸

  پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

  محمود عباس زاده مشکینی

  بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال۲۰۰۱، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

 • پیرهادی ۱۴۰۰-۰۶-۲۱ ۰۸:۳۹

  پیام‌های حضور ایران در پهنه اطلس

  محسن پیرهادی

  پیام مقام معظم رهبری به فرمانده کل ارتش پیرامون مأموریت ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش، توجه بسیاری از کارشناسان را به خود جلب کرد. رهبر معظم انقلاب، مأموریت دریانوردی در پهنه اقیانوس اطلس را «خطیر»، «مقتدرانه» و «عزت‌آفرین» خواندند و از فرمانده، یکایک کارکنان و دست‌اندرکاران تقدیر کردند.

 • انبارلویی ۱۴۰۰-۰۶-۱۷ ۰۹:۵۰

  پیوست عدالت!

  محمدکاظم انبارلوئی

  مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت دولت فرمودند: «هر تصمیمی که می‌گیرید باید یک پیوست عدالت داشته باشد. بخشنامه‌ها و مصوبات دولت پیوست عدالت داشته باشد. هر لایحه‌ای که در دولت تنظیم می‌کنید باید یک پیوست عدالت داشته باشد. باید مراقب باشید این روش ، این کار، این دستور ضربه به عدالت نزند، طبقات مظلوم را پایمال نکند.»

 • عبدالله گنجی ۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۱۸:۲۷

  اولویت‌های بازسازی انقلابی

  عبدالله گنجی

  مقام معظم رهبری در اولین دیدار اعضای دولت سیزدهم از جمله نیازمندی‌های کشور در حال حاضر را بازسازی عرصه مدیریت کشور دانستند که حیطه آن ابعاد گسترده‌ای را دربر می‌گیرد. قبل از اینکه به موضوع بپردازیم ذکر این نکته مهم است که رهبری متناسب با چشم‌اندازی که از حرکت هر دولت دارند، در بدو کار نکاتی را به آنان می‌فرمایند که ممکن است بازخوانی آن ۱۰ سال دیگر، راز و فلسفه آن را آشکار سازد.