شناسهٔ خبر: 87410 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ

نماینده ۳۰۰۰ میلیاردی مجلس

محسن علیمردانی 4 نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی که با تصویب پیشنهادش ۳۰۰۰ میلیارد به بودجه اشتغال جوانان از محل حذف یارانه پردر آمد ها اضافه کرد سال ۹۴ را سال نهضت اشتغال خواند.

به گزارش نماینده، محسن علیمردانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: احساس من این است که عملکرد وزارت کار در دولت دهم در مقایسه با دولت یازدهم بسیار متفاوت است. در بسیاری از حوزه‌ها تصمیمات خلق الساعه و سیاسی‌کاری کاهش یافته است.

نایب رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی گفت: در دولت قبل در حوزه شستا و تامین اجتماعی شاهد تخلفات زیادی بودیم. اما در بدنه مدیریتی جدید مشکلات کاهش یافته است. البته به هیچ چیز نمی‌توان به صورت ایده‌آل نگاه کرد. اما در مقایسه با دولت گذشته تنش‌ها و تخلفات در زیرمجموعه‌های وزارت کار کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه مسائل سیاسی با توجه به برگزاری انتخابات در سال ۹۴ پررنگ‌تر خواهد بود، اظهار داشت: دولت باید تلاش کند وحدت و صمیمیت و روابط سیاسی و اقتصادی در سال آینده حاکم باشد تا مشکلات مردم حل شود.

علیمردانی، تحمل سلایق سیاسی را یکی از راهکارهای حرکت به سمت وحدت خواند و گفت: وضعیت اشتغال به دلیل کاهش تولید بسیار خطرناک است. بازار مسکن هم در رکود فرو رفته، باید دغدغه حل مشکلات فارغ‌التحصیلان بیکار را داشته باشیم.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی سال ۹۴ را سال حذف یارانه پردرآمدها خواند و گفت: بنده با پیشنهاد خود در جریان بررسی بودجه ۹۴، ۳۰۰۰ میلیارد تومان به بودجه اشتغال جوانان اضافه کردم؛ البته پیشنهاد من مبلغ بیشتری بود که در پایان به این مقدار کاهش یافت بر این اساس اعتبارات حاصل از حذف یارانه نقدی پردر آمد ها به اشتغال جوانان فاغ التحصیل اختصاص خواهد یافت.

وی در پایان با ابزار امیدواری از اینکه سال ۹۴، سال نهضت اشتغال باشد، خاطرنشان کرد: دولت باید فاصله دریافتی‌های وزارت آموزش و پرورش با سایر وزارتخانه‌ها را کاهش دهد و به قشر فرهنگی نسبت به بقیه افراد، نگاه ویژه‌تری داشته باشد.

نظر شما