شناسهٔ خبر: 183077 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا

سلیمی: حضور گسترده مردم در انتخابات پشتوانه نمایندگان در مجلس است

سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که مجلس تجلی اراده مردم است، گفت: مردم با حضور در مرحله دوم انتخابات ۴۵ نماینده باقی‌مانده را تعیین کنند تا نمایندگان با پشتوانه قوی مردمی به ایفای وظایف‌شان بپردازند.

به گزارش «نماینده»، حجت الاسلام علیرضا سلیمی با اشاره به مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: مردم در مرحله اول انتخابات علی‌رغم تمام جنگ روانی و مشکلات ایجاد شده برای کشور مشارکت کردند که حضور آنها قابل دفاع بود.

وی اضافه کرد: مردم نشان دادند تحت تاثیر فشارها قرار نگرفته و مشارکتی را رقم زدند که از نرم جهانی بالاتر بود در بسیاری از کشورهای اروپایی مشارکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی به ۳۰ درصد می‌رسد البته که نسبت به میزان مشارکت در داخل کشورمان میزان حضور باید بالاتر شود و برای تحقق این امر می‌توان از یکسری ایده‌ها استفاده کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی توضیح داد: یکی از ایده‌ها این است که شرکت در انتخابات به صورت غیرحضوری باشد یعنی از روش‌هایی مثل رای دادن پستی و الکترونیکی استفاده کرد که لازم نیست مردم پای صندوق‌های رای بیایند و حتی می‌توانند رای‌شان را در خانه خود بدهند. این تجربه در بسیاری از کشورها به کار گرفته شده و ما نیز می‌توانیم از آن استفاده کنیم.

وی بیان کرد: باید بستری برای مشارکت ایرانیان در انتخابات فراهم شود ما ۶ تا هشت میلیون ایرانی در خارج از کشور داریم که باید شرایط حضور آنها در انتخابات راحت‌تر شود که استفاده از این ایده‌ها می‌تواند راهگشا باشد.

سلیمی در ادامه با تاکید بر لزوم حضور گسترده مردم در مرحله دوم انتخابات تصریح کرد: تکلیف ۴۵ کرسی باقی‌مانده در مجلس دوازدهم در مرحله دوم انتخابات مشخص می‌شود که قطعا حضور حداکثری مردم در انتخابات می‌تواند باعث تعیین نمایندگانی شود که تکمیل کننده تشکیل مجلس قوی باشند.

وی اضافه کرد: نماینده‌ای که با پشتوانه رای قوی در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا می‌کند تاثیر سخنش بیشتر از نماینده‌ای است که با پشتوانه رایی ضعیف به مجلس شورای اسلامی آمده است.

این عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی تجلی اراده مردم است امیدواریم مردم مشارکت قابل دفاع و بالایی در مرحله دوم انتخابات داشته باشد تا نمایندگان باقی‌مانده با پشتوانه قوی مردمی در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کنند و به ایفای وظایف‌شان بپردازند.

نظر شما