شناسهٔ خبر: 183006 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

تعلل در واردات خودرو، موجب جهش قیمتی در بازار شد

خودرو عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از تعلل در واردات خودرو، گفت: وزارت صمت باید هر چه سریعتر بستر واردات خودرو را فراهم کند و در این مسیر نیز می‌تواند، ظرفیت ارز منشا خارجی را به کار گیرد.

به گزارش «نماینده»، سید جواد حسینی‌کیا درباره وضعیت بازار خودرو، گفت: از آنجا که عرضه و تقاضا در بازار خودرو متناسب نیست و خودروسازان نمی‌توانند نیاز داخل را تامین کنند، نه تنها بازار این کالا در این مدت ساماندهی نشد بلکه در دوره‌ای که تقاضا افزایش پیدا کرد، بر التهاب آن نیز افزوده شد.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی نقدینگی موجود را یکی دیگر از عوامل اثرگذار بر نابسامانی بازار خودرو دانست و ادامه داد: دولت نتوانسته نقدینگی جامعه را مدیریت کند بنابراین این منابع به سمت سوداگری در بازارهایی مانند خودو و ارز هدایت شده است.

وی اضافه کرد: دولت باید برای هدایت نقدینگی به سمت تولید تدبیر ویژه‌ای بیاندیشد در غیر این صورت سرمایه‌ها به جای اینکه برای اشتغالزایی و رونق تولید به کار گرفته شود به سراغ دلالی در بازار خودرو، مسکن و ارز می‌رود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با انتقاد از تعلل دولت در واردات خودرو، تصریح کرد: علیرغم تصویب قانون واردات خودرو، به دلیل کمبود ارز خودرو به تعداد مورد نیاز وارد نشد این در حالی است که با واردات می‌توانستیم بسیاری از کمبودها را برطرف کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه تعللی که در واردات خودرو صورت گرفت، موجب جهش قیمتی در بازار شد، افزود: وزارت صمت باید بستر واردات خودرو را هرچه سریعتر فراهم و در این مسیر از ظرفیت ارز منشا خارجی استفاده کند.

نظر شما