شناسهٔ خبر: 182922 - سرویس جامعه
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

اجرای طرح ترافیک در تهران از ۱۴ فروردین

طرح ترافیک با پایان یافتن تعطیلات نوروزی، طرح ترافیک در تهران از روز سه‌شنبه ۱۴ فروردین‌ ماه مجداً اجرا می‌شود.

به گزارش «نماینده»، شهریار افندی‌زاده؛ مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل تهران از اجرای مجدد طرح ترافیک از روز سه‌شنبه 14 فروردین‌ ماه خبر داد و گفت: طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا از سه‌شنبه مثل سال‌های قبل از ساعت 6:30 تا 18:00 اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: افرادی که به‌صورت روزانه قصد ورود به محدودهٔ طرح ترافیک را دارند، می‌توانند طرح خود را به‌صورت هفتگی، از چهارشنبه هفتهٔ قبل و یا به‌صورت روزانه از طریق سامانه‌ها رزرو کنند.

افندی‌زاده گفت: همانند سنوات گذشته هر شهروند دارای پلاک شهر تهران، 20 روز سهمیه تردد فصلی رایگان در محدوده کنترل آلودگی هوا دارد، اظهار داشت: در روز پنجشنبه هر هفته نیز، فقط طرح کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) اجرا می‌شود که در صورت ورود خودرو به محدوده‌ طرح ترافیک در این روز، از سهمیه 20 روزه خودرو در هر فصل کم خواهد شد.

بیشتر بخوانید

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل تهران اظهار کرد: این امکان برای ساکنان محدوده طرح ترافیک وجود دارد که فقط یک‌بار در طول روز خروج رایگان تا قبل از ساعت 9:00 و یک‌بار ورود رایگان به محدوده بعد از ساعت 16:00 داشته باشند.

به گزارش تسنیم، پیش از این دوربین‌ها ثبت طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا از 29 اسفندماه به دلیل تعطیلات نوروزی خاموش شده بود.

نظر شما