شناسهٔ خبر: 182765 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

خودروسازان و وزارت صمت نسبت به بدعهدی در تحویل خودروهای پیش فروش شده پاسخگو باشند

خودرو سازان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره بدعهدی خودروسازان در تحویل خودروهای پیش فروش شده، گفت: خودروسازان و وزارت صمت باید در این زمینه پاسخگو باشند، اگر هم به هر دلیلی این شرکت‌ها نمی‌توانند در موعد مقرر به تعهدات خود عمل کنند، این دلایل را به مردم توضیح دادند و راهکارهایی نیز برای جبران جریمه این بدعهدی در نظر گیرند.

به گزارش «نماینده»، مصطفی طاهری درباره بدعهدی خودروسازان در تحویل خودروهای پیش فروش شده، گفت: مردم مراجعات بسیاری به ما درباره بدعهدی خودروسازان در تحویل خودروهای پیش‌فروش شده دارند، در برخی مواقع خودرویی که باید 2 ماه پیش به مردم تحویل داده می‌شد، هنوز به دست مصرف‌کننده نرسیده است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:خودروسازان به جای اینکه خودرو را به موقع یا حتی زودتر از موعد مقرر به متقاضی تحویل دهند، در عمل به تعهدات خود بدعهدی می‌کنند به همین دلیل بخشی از مراجعات ما مربوط به گلایه‌مندی‌های مربوط به این بی‌برنامگی است.

وی با بیان اینکه این بدعهدی موجب شرمساری است، اضافه کرد: خودروسازان و وزارت صمت باید در این زمینه پاسخگو باشند، اگر هم به هر دلیلی این شرکت‌ها نمی‌توانند در موعد مقرر به تعهدات خود عمل کنند، این دلایل را به مردم توضیح دادند و راهکارهایی نیز برای جبران جریمه این بدعهدی در نظر گیرند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: اینکه خودروسازان در عمل به تعهدات خود بدعهدی کنند، و در ادامه نیز توضیحی برای این بی برنامگی نداشته باشند، پذیرفته شده نیست و این مشکل باید هرچه سریعتر رفع شود.

نظر شما