شناسهٔ خبر: 182750 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

بازار خرید و فروش بلیط هواپیما باید ساماندهی شود

بلیط هواپیما سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: وجود سامانه‌ای واحد و شفاف برای فروش بلیط هواپیما نقش موثری در ساماندهی عرضه بلیط‌ها خواهد داشت که امیدواریم پیش از رسیدن ایام نوروز، چنین سامانه‌ای توسط وزارت راه رونمایی شود.

به گزارش «نماینده»، عبدالجلال ایری در رابطه با ضرورت ساماندهی عرضه بلیط هواپیما، گفت: همواره در ایام پیک سفرهای هوایی، همانند مناسبت‌های مذهبی و تعطیلات نوروزی شاهد نوسانات قیمتی در بلیط هواپیما هستیم به نحوی که با وجود نرخ مصوب پروازی در برخی از مسیرهای پردد افزایش قیمت چشمگیری اتفاق می‌افتد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در همین راستا بارها نسبت به ضرورت ساماندهی عرضه بلیط هواپیما و کنترل قیمت‌ها توسط سازمان هواپیمایی کشوری تذکر دادیم. اخیرا هم وزیر راه و شهرسازی وعده ایجاد سامانه‌ای متمرکز برای عرضه بلیط هواپیما داده اند که امیدواریم اجرایی شود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شرایط ایرلاین‌ها در حوزه هزینه‌ها و دشواری نگهداری هواپیماها و رعایت استاندارها کاملا قابل درک است اما نمیتوانیم چشمانمان را بر روی تخلف‌ها و افزایش قیمت‌های بی رویه و خارج از قانون و ضابطه را بپذیریم. مردم انتظارات به حقی از مجموعه پروازی کشور دارند. رعایت حقوق مسافران در خصوص زمان بندی پروازها، ارایه خدمات در مسیرهای پروازی و از همه مهمتر قیمت مناسب و کاهش نوسانات قیمتی در ایام پیک از جمله این انتظارات است که در برخی از شرکت‌های هواپیمایی رعایت نشده و موجب گلایه مندی مردم است‌.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وجود سامانه‌ای واحد و شفاف برای فروش بلیط هواپیما نقش موثری در ساماندهی عرضه بلیط‌ها خواهد داشت که امیدواریم پیش از رسیدن ایام نوروز، چنین سامانه‌ای توسط وزارت راه رونمایی شود و مردم در عید امسال که مصادف با ایام ماه مبارک رمضان هم هست با شرایط مناسبی اقدام به خرید بلیط کنند و رضایت مندی مناسبی را شاهد باشیم

نظر شما