شناسهٔ خبر: 182700 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

متفکر آزاد: مجلس یازدهم جریمه دیرکرد و سود مرکب در قراردادهای بانکی را ممنوع کرد

متفکر آزاد عضوهیأت رئیسه مجلس گفت: مجلس در راستای افزایش سلامت اقتصادی کشور ممنوعیت سود مرکب (ربح مرکب)، سود از سود، جریمه تأخیر نسبت به وجه التزام (علاوه بر وجه التزام قانونی) را در قراردادهای بانکی مصوب کرد.

به گزارش «نماینده»، روح الله متفکر آزاد عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی تلاش کرده است تا نظام بانکداری اسلامی را تقویت کند. اخیرا قانون بانک مرکزی تصویب شد و پس از آن اصلاحیه جز 4 ماده 10 برنامه هفتم توسعه کمک بسیار خوبی در راستای اقتصاد اسلامی به کشور می‌کند.

نماینده مردم تبریز افزود: مسئله اقتصاد اسلامی مورد توجه علما و مردم عزیزمان بوده و نمایندگان مردم هم در این جهت نسبت به ارتقا سلامت اقتصادی حساس بودند و تلاش کردند در مصوبات خود به این موضوع اهتمام ورزند.

متفکر آزاد در تشریح مصوبه ای از برنامه هفتم توسعه گفت: با مصوبه اخیر مجلس جریمه دیر کرد از قرادادهای بانکی، سود از سود، جریمه تاخیر نسبت به وجه التزام و خسارت بر خسارت ممنوع شد و گامی مهمی در راستای ارتقای سلامت اقتصادی کشور و مطالبات مردم برداشته شد.وی افزود: شورای نگهبان مواردی را به عنوان ایراد بر این مصوبه مطرح کرده بود که اخیرا مجلس نیز این ایرادات را رفع کرد.

نظر شما