شناسهٔ خبر: 182139 - سرویس پارلمان شهری
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری دانشجو

چمران: مطالعات برای نرخ‌گذاری تاکسی‌های اینترنتی انجام شده، اما کافی نیست

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مطالعات برای نرخ‌گذاری تاکسی‌های اینترنتی انجام شده، اما کافی نیست. با وزارت کشور نیز باید موضوع را حل کنیم تا در صحن ارائه شود.

به گزارش «نماینده»، امروز سه‌شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه یکصد و نود و چهارمین جلسه شورا در جمع خبرنگاران با اشاره به ترافیک در تهران به دنبال بارش باران و اضافه دریافت تاکسی‌های اینترنتی در این شرایط، اظهار کرد: این تاکسی‌ها معمولی بودند و علاوه بر تخلف بی معرفتی کرده‌اند و کرایه‌ها را افزایش داده‌اند.

وی افزود: ما از گذشته در خاطر داریم که در زمان گرفتاری مردم به داد یکدیگر می‌رسیدند نه در شرایط عادی؛ حالا می‌بینیم برای اندکی درآمد بیشتر، کرایه‌ها را افزایش می‌دهند و این ناجوانمردانه است.

چمران با بیان اینکه نرخ تمام وسایل نقلیه باید از سوی شورای شهر تعیین شود، خاطرنشان کرد: اگر تاکسی‌های اینترنتی به مردم اجحاف نمی‌کنند، ما مخالفتی نداریم که کار خود را انجام دهند، اما در سرویس مدارس و شرایط بارندگی خود را نشان دادند. اگر این تاکسی‌ها در لندن با این حجم از بارش بودند باید مدام کرایه بیشتر دریافت می‌کردند. اگر هوا برفی باشد می‌خواهند کرایه‌ها را دو برابر کنند.

وی همچنین تصریح کرد: مطالعات برای نرخ‌گذاری تاکسی‌های اینترنتی انجام شده، اما کافی نیست. با وزارت کشور نیز باید موضوع را حل کنیم تا در صحن ارائه شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه سامانه دقیقی نیاز داریم تا نرخ کرایه در روزهای بارانی را تشخیص و تمیز دهد، گفت: نباید شرایطی ایجاد شود که مردم دچار گرفتاری شوند.

وی با اشاره به اینکه امروز برای اولین بار در این سال‌ها آقای حبیب کاشانی نطق پیش از دستور خواهد داشت، تصریح کرد: اساسنامه تعدادی از سازمان‌ها نیز در جلسه امروز مورد بررسی قرار می‌گی

نظر شما