شناسهٔ خبر: 181969 - سرویس پارلمان شهری
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

تشکری‌هاشمی: هیأت چینی تا یک ماه آینده به ایران می‌آید

تشکری‌هاشمی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر از حضور هیأت چینی در ایران تا یک ماه آینده خبر داد و گفت: قرار است جزئیات قراردادهای شهری تشریح شود.

به گزارش «نماینده»، سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون حمل و نقل ترافیک شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که قرار است چه زمان هیات چینی در ایران برای بستن جزئیات قراردادهای فیمابین ایران و چین شرکت کند، گفت: قرار است بین یک هفته تا یک ماه آینده این هیات چینی در ایران حضور یابند تا در خصوص جزئیات قراردادها مذاکره شود.

وی ادامه داد: در سفری که به چین داشتیم، قرارداد 791 واگن نهایی شد و اجرای آن آغاز شد، ‌اما یکسری تفاهم نامه‌ها داشتیم که باید آنها هم به مرحله قرارداد برسد.

به گفته تشکری هاشمی قرار است یک هیات چینی ظرف یک ماه آینده در ایران حضور یافته و در خصوص جزئیات قراردادها بحث و مذاکره شود.

تشکری هاشمی با بیان اینکه ترافیک و آلودگی هوا دو معضل اساسی شهر تهران است، گفت: باید حمل و نقل عمومی را توسعه دهیم. در سفری که به چین داشتیم، در خصوص ورود واگن، اتوبوس، تاکسی برقی، موتورسیکلت برقی و... مذاکراتی صورت گرفت. اگر بتوانیم حمل و نقل عمومی را توسعه دهیم، قطعا آلودگی و ترافیک کمتر می‌شود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل ترافیک شورای شهر تهران گفت: ورود واگن‌های جدید به تهران از حدود یک سال آینده آغاز می‌شود و قطعا این واگن‌ها می‌تواند مشکل ازدحام جمعیت را کم و همچینن سرفاصله قطارها را کم کند. در سال جاری ما بودجه خوبی را برای حمل و نقل در نظر گرفته‌ایم و توسعه حمل و نقل عمومی جزو اولویت‌های مدیریت شهری است.

نظر شما