شناسهٔ خبر: 181924 - سرویس پارلمان شهری
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا

امسال تحقق بودجه از سقف تعیین شده عبور خواهد کرد

احمد علوی رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران گفت: گزارش‌هایی که از شهرداری در خصوص دریافت درآمدها چه در بخش پایدار و ناپایدار دریافت می‌کنیم، نشان می‌دهد که شهرداری در سال جاری از بودجه‌ای که شورا مصوب کرده، عبور خواهد کرد.

به گزارش «نماینده» سید احمد علوی در خصوص افزایش درآمدهای پایدار شهرداری تهران در شش ماه ابتدایی امسال اظهارکرد: درآمدهای شهرداری تقسیم‌بندی شده و بخشی از آن درآمدهای پایدار است که پرداخت آن از سوی منابع عمومی و دولت انجام می‌شود و بخش دیگر درآمدهایی است که شهرداری باید از توسعه شهر حاصل کند.

وی ادامه داد: گزارش‌هایی که از شهرداری در خصوص دریافت درآمدها چه در بخش پایدار و ناپایدار دریافت می‌کنیم، نشان می‌دهد که شهرداری در سال جاری از بودجه‌ای که شورا مصوب کرده است، عبور خواهد کرد.

رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شهرداری توانسته درآمدهای پایدار را به خوبی محقق کند، یادآور شد: مدیریت شهری پایتخت در کسب درآمدهای ناپایدار در حوزه شهرسازی و سایر بخش‌ها نیز به خوبی عمل کرده است و می‌دانیم که در پایان سال این روند بیش از پیش تسریع می‌شود چراکه بسیاری از شهروندان و سازندگان در پایان سال عوارض خود را پرداخت می‌کنند.

وی همچنین تصریح کرد: موفقیت در کسب درآمدهای پایدار و ناپایدار نتیجه تلاش شهرداران مناطق و معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری است و با اتفاق خوبی که پیش آمده، به نظر می‌رسد تحقق بودجه از سقف عبور خواهد کرد.

به گزارش شهر، علوی با بیان اینکه شهرداری نمی‌تواند خدمات را تعریف کند، گفت: شهرداری باید درآمدی را که حاصل می‌کند، بر اساس آنچه شورا به تصویب می‌رساند، به نحو احسن هزینه کند. یکی از وظایف ما در کنار سیاستگذاری و تعیین بودجه، نظارت بر هزینه‌کرد آن است و امروز که می‌بینیم شهرداری بودجه را محقق می‌کند، این وظیفه را داریم که نظارت کنیم تا درآمدها در بخش‌هایی که پیش‌بینی شده، هزینه شود و میزان انحراف بودجه کاهش پیدا کند.

نظر شما