شناسهٔ خبر: 181543 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا

دستغیب: تفریغ بودجه باید منجر به انضباط مالی و اصلاح ساختار نظام بودجه‌ریزی شود

دستغیب جلسه پایانی بحث و تبادل نظر پیرامون بررسی نقطه نظرات کارشناسی دیوان محاسبات در پیوست تفریغ بودجه سال ۱۴۰۱ به ریاست دستغیب و با حضور دادستان، معاونین فنی، مستشاران و مشاوران رئیس کل این نهاد نظارتی برگزار شد.

به گزارش «نماینده»، به نقل از اداره کل روبط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، سیداحمدرضا دستغیب در جلسه پایانی هیات عمومی دیوان محاسبات برای بررسی نظرات کارشناسی این نهاد نظارتی در پیوست تفریغ بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، ضمن تشکر از اعضای هیات عمومی برای حضور مضاعف و مستمر در جلسات این هیات و بیان نکات فنی و کارشناسی برای کاربردی‌تر شدن پیوست های تفریغ بودجه، گفت: گزارش ها و نقطه نظرات دیوان محاسبات باید بر مبنای اصل «شفافیت، انضباط مالی و مسئولیت پاسخگویی» باشد تا این گزارش زمینه انضباط مالی و اصلاح ساختار نظام بودجه ریزی کشور را فراهم کند.

بر اساس این گزارش،‌ برای اولین بار ارائه نظرات دیوان محاسبات در پیوست تفریغ بودجه سالانه به مجلس شورای اسلامی توسط اعضای هیات عمومی طی جلساتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، هیات عمومی دیوان محاسبات کشور، برای بررسی گزارش تفریغ بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور بیش از ۶۰ جلسه رسمی طی ۵ ماه گذشته تشکیل داده که تعداد این جلسات از تعداد کل جلسات ۵ سال گذشته این هیات بیشتر بوده است.

نظر شما