شناسهٔ خبر: 181461 - سرویس پارلمان شهری
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا

هماهنگی برای حضور زاکانی در شورای شهر جهت پاسخ به سوال اعضاء/انتقال بازار تهران منطقی نیست

چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ارسال سوال اعضای شورای شهر برای شهردار تهران گفت: در اولین جلسه‌ای که بتوانیم تنظیم کنیم شهردار تهران برای پاسخ به اعضای شورا در صحن شورا حاضر خواهد شد.

به گزارش «نماینده»، مهدی چمران پیش از آغاز یکصدوهفتادویکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران و دستور کار امروز شورای شهر تهران اظهار کرد: امروز در نخستین دستور کار ارائه گزارش مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی درباره آتش‌سوزی در بازار تهران ارائه خواهد شد. بی‌تردید مسائل مرتبط با بازار به ویژه امنیت آن و آتش‌سوزی‌هایی که در طول سال و مرتب در این محدوده رخ می‌دهد در جلسه امروز مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: در ادامه این جلسه گزارش آقای امانی از بازدید یکی از محلات ارائه می‌شود و پس از آن طرحی در مورد نحوه کار مراکز ورزشی در تهران مورد بحث قرار می‌گیرد. براساس دستورالعمل جدیدی، مراکز ورزشی از این پس با تقسیم کاری که بین مناطق و سازمان ورزش انجام می‌شود کار می‌کند به شکلی که اماکن ورزشی بزرگ زیر نظر سازمان ورزش و اماکن ورزشی کوچک نیز زیر نظر مناطق کار خواهند کرد. همچنین در جلسه امروز تعدادی نام‌گذاری و تعدادی از پرونده باغات مورد بررسی قرار می‌گیرد.

انتقال بازار تهران بحث منطقی نیست

ضرورت انتقال انبارها از بازار

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالی در خصوص انتقال بازار تهران تصریح کرد: انتقال بازار تهران بحث منطقی نیست چرا که ساختمان‌های بازار قابل انتقال نیستند فعالیت‌هایی که درون بازار انجام می‌شود به گونه‌ای باید ساماندهی شود که برای خرید و فروش‌های مردم آماده شود؛ اما آنچه که به عنوان انبارها از بازار مورد استفاده قرار می‌گیرد و کالاها از آنجا به سایر شهرها ارسال می‌شود ضرورتی ندارد و می‌تواند از بازار منتقل شود.

چمران عنوان کرد: آتش‌سوزی روزهای گذشته نیز در انبارهای بازار اتفاق افتاده به شکلی که در فضایی کوچک حجم انبوهی از وسائل انبار می‌شود که در مواقع حوادث دسترسی‌ها بسیار به آن سخت است و این حجم فشردگی در بازار ایجاد خطرات متعددی می‌کند.

رییس شورای شهر تهران در خصوص بودجه اربعین در سال جاری نیز اظهار کرد: در حال حاضر شهرداران مناطق به مناطق مرزی سفر می‌کنند با کاری که در ستاد اربعین وزارت کشور صورت گرفته تقسیم کاری انجام شده و مناطق شهرداری تهران در مناطق مرزی به شهرداری‌ها، استانداری‌ها و فرمانداری‌های آنجا برای ایجاد آرامش و تسهیلات برای زائرین کمک می‌کنند.

اختصاص ۳۰ میلیارد تومان برای راهپیمایی اربعین

وی تاکید کرد: رقمی معادل ۳۰ میلیارد تومان نیز در بودجه سال جاری برای راهپیمایی اربعین در نظر گرفته شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره طرح سوال از شهردار تهران نیز گفت: سوال مطرح شده که ما نیز سوال را برای شهردار ارسال کرده‌ایم و مقرر شده با توجه به اعلام آمادگی ایشان در اولین جلسه‌ای که بتوانیم تنظیم کنیم ایشان به صورت حضوری می‌آیند و پاسخ را مطرح می‌کنند و ان‌شاءالله تغییری در این موضوع نخواهیم داشت.

نظر شما