شناسهٔ خبر: 179213 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا

بیشتر اقدامات اروپایی‌ها برای هیاهوسازی رسانه‌ای است

پیرهادی نایب رئیس فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی گفت: اروپایی ها به تبعیت از آمریکا تلاش دارند که تمام کشورها مطیع‌شان باشند اما ایران در این مسیر دنباله‌رو خواست و منافع آنها نیست.

به گزارش «نماینده»، محسن پیرهادی با اشاره به تصمیم اخیر پارلمان اروپا در خصوص تعلیق تماس مستقیم با ایران، بیان کرد: چنین اقداماتی هیچ اثر عملی بر روابط بین المللی ایران ندارد و بیشتر یک شوی سیاسی و اقدام نمایشی است. کنشی که ناشی از روحیه استعمارگرایانه و هیاهوساز غربی هاست. اروپایی ها به تبعیت از آمریکا تلاش دارند که تمام کشورها مطیع شان باشند اما ایران در این مسیر دنباله‌رو خواست و منافع آنها نیست. پارلمان اروپا با این اقدام بیشتر به دنبال جلب توجه است، پارلمان اروپا نهاد بین المللی اثرگذاری نیست و جایگاه و ساختاری فرمایشی دارد و همواره از اختلافات سیاسی برای تبلیغات به سود خود استفاده می کند.

وی در ادامه اظهار کرد: بیشتر اقدامات اروپایی‌ها برای هیاهوسازی رسانه‌ای است و می‌خواهند در لوای جنجال رسانه ای به مطلوب خود برسند، به همین دلیل در برخی موارد بی توجهی به اقدامات آنها بهترین پاسخ است. در تقابل شکل گرفته، میان ایران و غرب و جمهوری اسلامی ایران در حقیقت ‌آن کسی که ضرر می‌کند آنها هستند نه ایران. جایگاه استرات‍‍ژیک، منابع و توانمندی‌های انسانی و علمی و سطح اثرگذاری ایران در منطقه ویژگی‌هایی است که سبب می شود اگر کشوری بخواهد رابطه اش را با ایران قطع کند خودش متضرر شود.

افزایش سطح غنی سازی جزء حقوق بین المللی ایران است

نایب رئیس فراکسیون انقلاب همچنین در پاسخ به سوالی درباره تاثیر غنی سازی ۶۰ درصدی ایران بر احتمال از سرگیری مذاکرات احیای برجام گفت: افزایش سطح غنی سازی به ۶۰ درصد، براساس قوانین "ان پی تی " و حق طبیعی ایران است، جمهوری اسلامی همواره اعلام کرده که به دنبال دستیابی توانمندی هسته ای است، اما به دلایلی به صورت داوطلبانه این روند را تا حدودی متوقف کرده بود و از سرگیری مجدد این پروسه غنی سازی ۶۰ درصدی اقدام عجیب یا غیر متعارفی نیست.

وی در ادامه تاکید کرد: ایران همواره درصدد اثبات حسن نیتش به طرف‌های درگیر در پرونده هسته ای بوده و در این مسیر تا آنجا که میسر بوده گام برداشته است اما زمانی که غرب با موج سواری از ناآرامی های اخیر کشور درصدد مطالبه به مطلوب خود است و به نوعی می خواهد از ایران باج بگیرد و با بی شرمی علیه ایران قطعنامه صادر می کنند چرا ایران در چارچوب قوانین و حقوق بین المللی‌اش اقدام نکند؟

پیرهادی افزود: منع ایران از افزایش سطح غنی سازی در حالی محل مانور کشورهای اروپایی‌ها و امریکاست که اغلب دارای تسلیحات و بمب هسته ای هستند و برخلاف ایران، منع اخلاقی و اصولی هم برای استفاده از بمب هسته ای ندارند.

نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: غرب در حال پمپاژ اخبار دروغ در جهان به سود خود هستند و از نفوذ رسانه‌ای خود در جهت تامین منافع سیاسی خود بهره می‌برند و بر همین اساس هم به گونه ای رفتار می‌کنند که دیگر کشورها را در دستیابی به حقوق‌شان منع می کنند و به گونه‌ای علیه آن مانور رسانه‌ای می‌دهند که گویی بزرگترین ظلم به بشریت در حال رخ دادن است، درحالی که اصل ماجرا تمامیت خواهی آنان علیه حقوق یک ملت است. به همین دلیل هیاهوسازی و غوغاسالاری غرب نباید به سدی در مسیر کشور و ملت‌ها بدل شود.

نظر شما