شناسهٔ خبر: 177911 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

تشکیل وزارت بازرگانی به صلاح نیست/ وزارتخانه‌ها ناهماهنگ می‌شوند

محمد حسین فرهنگی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط فعلی تشکیل وزارت بازرگانی به صلاح نیست و زمان زیادی می‌برد.

به گزارش «نماینده»، محمدحسین فرهنگی ، با بیان اینکه بنده موافق تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت بازرگانی نیستم، اظهار داشت: زمانی که وزارت بازرگانی در کشورمان وجود داشت، همه شاهد یکسری اتفاقات بودیم و آن تجارب تلخ یکی از دلایل اصلی بنده برای مخالفت با تشکیل مجدد وزارت بازرگانی است.

وی بیان کرد: زمانی که وزارت بازرگانی در کشورمان وجود داشت، بخش بازرگانی به تولید توجه نمی‌کرد و و وزارتخانه‌های تولیدی مانند جهاد کشاورزی و صنعت هم به مسائل بازار توجه نمی‌کردند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در آن مقطع، دولت هم عملاً از هماهنگی بین وزارتخانه‌ها عاجز بود و نمایندگان نیز به طور جدی درگیر این هماهنگی‌ها بودند و بسیاری از اوقات هم موفق نمی‌شدند و همین مسئله باعث شد که وزارت صنعت، معدن و تجارت ادغام شود.

فرهنگی تاکید کرد: نباید همان تجارب را دوباره تکرار کنیم و در شرایط اقتصادی فعلی این کار به صلاح نیست چرا که تفکیک وزارت صنعت و تشکیل وزارت بازرگانی زمان زیادی می‌برد و مسائل اجرایی و اداری آن هم زمان‌بر است و مردم آسیب می‌بینند.

وی بیان کرد: الان به جای این کار، دولت باید به ارائه کالابرگ به مردم و سهمیه‌هایی که مورد نیاز عموم است و در قانون بودجه آمده، بپردازد.

نظر شما