شناسهٔ خبر: 177879 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

خرید گندم از مرز ۷ میلیون تن عبور کرده است/ نگرانی نمایندگان از وجود رانت و فساد در واردات

فداحسین مالکی.jpg رئیس نشست هم‌اندیشی نمایندگان برای اجرای سیاست‌های کلی نظام گفت: افزایش خرید گندم از کشاورزان که از مرز ۷ میلیون تن عبور کرده خبر بسیار خوبی بود که از سوی وزیر جهادکشاورزی مطرح شد، این امر درحالی رخ داده که حجم خرید گندم در سال گذشته ۴ میلیون تن بوده است.

به گزارش «نماینده»، فداحسین مالکی رئیس نشست هم‌اندیشی نمایندگان برای اجرای سیاست‌های کلی نظام در تشریح نشست هم اندیشی صبح امروز ( سه شنبه 25 مرداد ماه ) نمایندگان مجلس با وزیر جهادکشاورزی گفت: طبق روال گذشته هر هفته کرسی هم اندیشی نمایندگان مجلس با مسئولان اجرایی برگزار می‌شود. در همین راستا امروز نیز این جلسه با حضور سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی تشکیل و مطالب بسیار صریح و چالشی مطرح شد و نمایندگان در خصوص بروز برخی اتفاقات در وزارت جهادکشاورزی تذکر جدی دادند تا آقای ساداتی نژاد تدابیری برای رفع مشکلات مذکور اتخاذ کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: افزایش خرید گندم از کشاورزان که از مرز 7 میلیون تن عبور کرده خبر بسیار خوبی بود که از سوی وزیر جهادکشاورزی مطرح شد، این امر درحالی رخ داده که حجم خرید گندم در سال گذشته 4 میلیون تن بوده است. نمایندگان نیز تاکید داشتند که باید برای سایر محصولات کشاورزان نیز این امر صورت بگیرد.

وی ادامه داد: دغدغه‌های نمایندگان در خصوص بروز مشکلات برای کشاورزان در برخی از نقاط کشور مطرح شد، مانند همدان که روزی قطب کشاورزی کشور بوده و همچنین منطقه ای مانند استان سیستان و بلوچستان که کشاورزان آن به دلیل خشکسالی با مشکلات متعددی مواجه شدند و در بسیاری از زمین ها کشت صورت نگرفته است . در همین راستا پیشنهاد شد دولت نسبت به پرداخت وام و یارانه به کشاورزان اقدام کرده که البته وزیر جهاد کشاورزی مطابق با مصوبه دولت در این حوزه گام‌هایی برداشته است. از طرفی وضعیت نامناسب دام ها در برخی از استان‌ها مانند خراسان شمالی که از جمله نگرانی نمایندگان بوده چرا که دام ها در حال از بین رفتن هستند و باید هر چه سریع‌تر تدابیری برای رفع این مشکل صورت بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: یکی از موضوعاتی که تقریبا همه نمایندگان با آن موافق بودند، وجود رانت و فساد در واردات است که باید تدابیری اتخاذ شود تا واردات از انحصار خارج و همه افراد به ویژه شرکت‌های جدید نیز در این حوزه ورود کنند.

رئیس نشست هم‌اندیشی نمایندگان برای اجرای سیاست‌های کلی نظام خاطرنشان کرد: به دلیل کمبود وقت، پاسخ تعدادی از سوالات به جلسات بعدی موکول شد.

نظر شما