شناسهٔ خبر: 177373 - سرویس پارلمان شهری
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

اهمال شهرداری از ارائه لایحه کاهش صدور پروانه ساخت

مهدی عباسی عضو شورای شهر تهران گفت: با وجود اینکه شهرداری مکلف بود لایحه کاهش صدور پروانه را ۲ ماهه به شورا ارسال کند اما هنوز این اتفاق رخ نداده و گلایه های مردمی درباره اطاله صدور پروانه ادامه دارد.

به گزارش «نماینده»، مهدی عباسی با اشاره به اقدامات شهرداری تهران درباره کاهش زمان صدور پروانه ساخت، افزود: شهرداری تهران هنوز گزارش دقیقی درباره کاهش زمان صدور پروانه‌های ساخت به کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر ارائه نداده است.

وی با اشاره به الزام شهرداری تهران برای ارائه لایحه کاهش صدور پروانه ساخت به شورای شهر اظهار کرد: شورای شهر، شهرداری را ملزم کرده است تا ظرف مدت ۲ ماه لایحه کاهش صدور پروانه را ارسال کند اما با وجود این الزام و تکلیف قانونی و با توجه به اینکه مدت زمان قانونی گذشته هنوز لایحه به شورای شهر ارسال نشده است.

عباسی تصریح کرد: شورای شهر منتظر گزارش عملکرد شهرداری در خصوص کاهش صدور پروانه است زیرا گلایه‌های مردمی در خصوص اطاله زمان صدور پروانه‌های ساختمانی هنوز ادامه دارد.

این در حالی است که ابتدای سال جاری علیرضا زاکانی شهردار تهران اعلام کرده بود که تا پایان خرداد ماه زمان صدور پروانه‌های ساخت از ۱۰ ماه به دو ماه می‌رسد و همچنین حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران نیز در صحن شورای شهر بار دیگر این موضوع را مطرح کرد اما با وجود مطرح شدن این وعده توسط مدیران شهرداری تهران هنوز لایحه‌ای به شورای شهر ارسال نشده است و مشکل قدیمی شهروندان تهرانی ادامه دارد.

نظر شما