شناسهٔ خبر: 175602 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا

دولت سیزدهم با نگاه انقلابی و مقاومتی کم نظیر مذاکره می‌کند

کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تیم مذاکره کننده دولت سیزدهم با نگاه انقلابی و مقاومتی کم نظیر در برابر طرف غربی مذاکره می‌کند، توانسته در حوزه هسته‌ای، علم و فناوری از دستاوردهای کشور دفاع کند.

به گزارش «نماینده»، محمدجوادکریمی قدوسی در مورد فرمایشات اخیر رهبری انقلاب و دفاع از تیم مذاکره کننده هسته‌ای، گفت: راهبرد و سیاست تیم مذاکره کننده دولت سیزدهم منطقی و مبتنی بر پشتوانه ایمانی و انقلابی است. تیم مذاکره کننده هسته‌ای با تکیه بر این مبانی اعتقادی توانسته تاثیرگذاری خود را در فضای مذاکرات به اثبات برساند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: تیم مذاکره کننده همیشه نماینده ملت انقلابی و مسلمان ایران است و باید پشت میز مذاکره با منطق انقلابی و اسلامی و با ادبیات دیپلمات‌ها مذاکره کند. 

وی ادامه داد: متاسفانه تیم مذاکره کننده دولت قبل از موضع نرم،در برابر خواسته‌های طرف‌های غربی عقب نشینی کرد،لذا علی رغم توافق در برجام، ملت ایران به انتفاع اقتصادی دست نیافتند.

دولت سیزدهم با نگاه انقلابی و مقاومتی کم نظیر مذاکره می‌کند

نماینده مردم مشهد وکلات در مجلس تاکید کرد: تیم مذاکره کننده دولت سیزدهم با نگاه انقلابی و مقاومتی کم نظیر در برابر طرف غربی مذاکره می‌کند، توانسته در حوزه هسته‌ای، علم و فناوری از دستاوردهای کشور دفاع کند.

کریمی قدوسی با تاکید بر اینکه در جلسات متعدد کمیسیون امنیت ملی مجلس، جزئیات مذاکرات وین رصد شده است، اظهار داشت: توضیحات تیم مذاکره کننده مبنی بر رعایت  خطوط قرمز نظام در مورد فناوری هسته‌ای و رفع تحریم‌ها در نشست‌های کمیسیون، کاملا منطقی و قانع کننده بود و جای قدردانی دارد. حتی تیم مذاکره کننده موفق به کسب امتیازهایی از طرف مقابل شده که غربی‌ها مجبور به عقب نشینی از برخی از خواسته‌های بی‌جا و غیرمنطقی خود شده اند.

وی با بیان اینکه مذاکرات برای رفع تحریم‌ها ادامه دارد، اظهار داشت: در دور جدید مذاکرات قرار نیست ایران به تعهدهای خود عمل کرده و طرف مقابل راستی آزمایی کند.بلکه مشروط به اینکه غرب به تعهدات خود عمل کند، ایران هم به تعهدات خود در چارچوب برجام بعد از راستی آزمایی عملکرد طرف غربی در رفع تحریم‌ها عمل خواهد کرد.

کریمی قدوسی خاطرنشان کرد: با توجه به فرمایشات رهبری انقلاب نگرش و مقاومت تیم مذاکره کننده به انفعال طرف غربی در مذاکرات انجامید. تیم مذاکره کننده هسته‌ای حاضر نشدند حتی ذره‌ای از مواضع انقلاب و چارچوب‌های ترسیم شده، عقب نشینی کنند.

نظر شما