شناسهٔ خبر: 170296 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

جای شاکی و متهم نباید تغییر کند/ رئیس جمهوری که نمی تواند قیمت مرغ و تخم مرغ را کنترل کند، چگونه دنبال تشکیل دولت سوم است

ابراهیم رضایی نماینده مردم دشتستان در مجلس با اشاره به عملکرد ضعیف دولت فعلی در زمینه های مختلف به نطق نماینده مردم تبریز اشاره کرد و گفت: جای شاکی و متهم نباید تغییر کند، رئیس جمهوری که نمی تواند قیمت مرغ و تخم مرغ را کنترل کند، چگونه دنبال تشکیل دولت سوم است.

به گزارش «نماینده» ابراهیم رضایی در نشست علنی امروز (دوشنبه ۱۰ خرداد) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: برخی مباحث که امروز در صحن علنی مطرح شد، وهن انقلاب و مردم ایران بود، ظاهراً جای شاکی و متهم تغییر کرده و افرادی که باید در جایگاه متهم به ملت ایران بابت ویرانی ها، برجام ها، غارت اموال مردم در بورس، اختلاس های نجومی، بی اعتبار کردن پاسپورت ایرانی، برادر و باجناق و فامیل سالاری، تحقیر توان ایرانی، بی برقی و بی آبی، تعطیلی صنایع و ظلم های دولت ساخته به مردم و جوانان پاسخگو باشد، در جایگاه شاکی نشسته و نهادهای نظام از جمله شورای نگهبان که مانع ورود نفوذی ها و نااهلان به حساسترین جایگاه کشور شده را مورد حمله قرار می دهند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس یازدهم یادآور شد: همین افراد دیکتاتور هستند که همه چهل و چند سال اخیر قدرت و پول در اختیار داشتند اما باز طلبکارند. مردم در دوره شما روز به روز فقیرتر، گرسنه تر و محروم تر شدند. شما باید پاسخ دهید که چرا در دوره اخیر پارتی بازی و حیف و میل بیت المال بیشتر شده، اما طوری صحبت می کنید که گویا پول و ثروت کشور در دست دیگران بوده است.

رضایی اضافه کرد: این خوی دیکتاتوری است که اگر رأی بیاورند، مردم خوب هستند و اگر رأی نیاورند یا شورای نگهبان صلاحیت آنها را احراز نکند، فتنه می کنند و سطل زباله آتش می زنند.

وی خطاب به رئیس جمهور و وزیر نیرو گفت: بی آبی و بی برقی در استان بوشهر، شرایط را برای مردم سخت کرده است، دولتمردان نمی دانند که قطع آب و برق در گرمای سوزان این منطقه چقدر زجرآور است. آقای روحانی به جای باندبازی و تعیین تکلیف برای رهبری و شورای نگهبان، فکری به حال آب، برق، نان، مرغ و تخم مرغ مردم کنید. شمایی که نمی توانید قیمت مرغ و تخم مرغ را کنترل کنید، چطور به فکر تشکیل دولت سوم خود هستید؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: به جای طراحی برای تشکیل دولت سوم روحانی، پیگیر رانت در پارس جنوبی باشید و تضییع حق جوانان را پیگیری کنید. /

نظر شما