شناسهٔ خبر: 165604 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

شهدای خان‌طومان مانع از نزدیک شدن داعش به مرزهای ایران شدند

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در یادداشتی با اشاره به اینکه شهدای خان طومان مانع از نزدیک شدن داعش به مرزهای ایران شدند، خاطرنشان کرد: به نشانه احترام، تمام قد در مقابل پیکر پاک و مقدس آنها می ایستیم.

به گزارش «نماینده»، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در صفحه اینستاگرام خود با گرامیداشت حماسه شهدای مدافع حرم در خان طومان نوشت:

«بازگشت پرافتخار پیکر شهیدان عالی مقام، رضا حاجی زاده، علی عابدینی، محمد بلباسی، محمود رادمهر و حسن رجایی فر از استان مازندران و شهید زکریا شیری از استان قزوین و شهید محمد سلمانیان از استان البرز و شهید مهدی نظری از استان خوزستان که با فداکاری خود در خان طومان و مناطق در حال منازعه مانع از نزدیک شدن داعش به مرزهای ایران شدند را گرامی می‌داریم و تمام قد در مقابل پیکر پاک و مقدس آنها می ایستیم.

خان طومان یا همان شهرک ۱۰۰۰۰ نفره‌ای که با هجوم جنایتکاران تکفیری از سکنه و زندگی خالی شده بود، به جهت اشراف به شاهراه مواصلاتی اعزاز که حلب را به دمشق متصل می‌کرد نقطه استراتژیکی محسوب می شد که در سال ۹۲ به تصرف جبهه النصره در آمد. خان طومان پس از آن به بارانداز تکفیری‌ها بدل گردید و نفرات و تجهیزات با تسلط بر این منطقه برای تکفیری ها ارسال می‌شد.

این نقطه حساس با عملیات غیور مردان مقاومت از جبهه النصره باز پس گرفته شد و پس از آن روحیه عوامل تکفیری و اربابانشان در هم خرد شد.

این شکست امریکا را به پیشنهاد مذاکره و آتش بس با طرف‌های درگیر کشاند.»

نظر شما