شناسهٔ خبر: 165103 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

واقعیات دفاع مقدس ثبت و ضبط شود

کریمی نماینده مردم اراک در مجلس گفت: واقعیت های دوران دفاع مقدس باید به صورت دقیق ثبت و ضبط شود چرا که جریان تحریف این واقعیات را به صورت دیگری نشان می دهند.

به گزارش «نماینده»،علی اکبر کریمی، با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه برخی افراد دنبال تحریف واقعیات دوران دفاع مقدس هستند، اظهار داشت: با عنایت به اینکه هشت سال دفاع مقدس گنجینه‌ای ارزشمند برای ملت ایران است، پاسداشت این گنجینه ارزشمند بسیار مهم است و یکی از آفت‌های آن می‌تواند تحریف واقعیت‌های این دوران باشد.

وی بیان کرد: طیف‌ها و گروه‌های مختلف می‌توانند منشأ و عامل این تحریف باشند اما باید گفت دفاع مقدس ما مبتنی بر ایمان و عقیده بوده است در حالی که ممکن است برخی افراد این مجاهدت‌ها را صرفاً در چارچوب‌های محدود ملی گرایی و ناسیونالیسم تعریف کنند و عنصر معنوی و اعتقادی را نادیده گرفته و یا آن را کمرنگ کنند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما در دوران دفاع مقدس شاهد امدادهای غیبی بسیار زیادی بودیم که باعث تقویت اراده و عزم رزمندگان برای مقابله با دشمنان می‌شد اما کسانی که به دنبال تحریف واقعیات دوران دفاع مقدس هستند، این واقعیت‌ها را منکر می‌شوند.

کریمی افزود: همچنین تحریف کنندگان دوران دفاع مقدس، وقایع تاریخی این ایام را هم کمرنگ نشان می‌دهند و همچنین بعضاً نقش افراد و سازمان‌های مؤثر در دوران دفاع مقدس را کمرنگ جلوه می‌دهند.

وی اظهار داشت: متأسفانه شاهدیم این روزها بعضاً افرادی که در دوران دفاع مقدس حضور نداشتند یا حضورشان بسیار کمرنگ و حاشیه‌ای بود، خودشان را به عنوان افراد بسیار مؤثر و بعضاً مدیران ارشد دوران جنگ معرفی می‌کنند که این اقدامات از مصادیق تحریف است و باید در وهله اول رزمندگان و ایثارگران از این گنجینه ارزشمند پاسداری کنند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس باید تلاش کنند تا واقعیت‌های دوران دفاع مقدس در قالب کتاب، فیلم و آثار هنری ثبت و ضبط شود و همچنین دستگاه‌ها و سازمان‌هایی که متولی این کار هستند مانند بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس باید در این راستا تلاش کنند تا آثار دوران دفاع مقدس ثبت و ضبط شود و نسل‌های آینده به این آثار مرجع با اطمینان مراجعه کنند.

کریمی با اشاره به تلاش دشمنان خارجی برای تحریف واقعیات دوران دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس صحنه‌ای بود که جوهر وجودی ملت ایران را جلا داد و آنچه امروز دشمنان ما از آن وحشت دارند ایمان و اعتقادی است که توانست از جوانان عادی ما یک اسطوره و قهرمان بسازد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف دشمنان ما تضعیف و از بین بردن این اعتقادات است و به همین دلیل به دنبال تحریف واقعیات دوران دفاع مقدس هستند چرا که این کار می‌تواند باعث تضعیف انتقال روحیه ایثار و شهادت از دوران دفاع مقدس به نسل کنونی شود که باید با تلاش‌های آنان در این زمینه مقابله کرد.

نظر شما