شناسهٔ خبر: 164910 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

دولت در ۷ سال گذشته برنامه‌ای برای بهبود وضعیت مسکن نداشته است

سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس از اینکه دولت در طول هفت سال گذشته برنامه‌ای برای بهبود وضعیت مسکن نداشته انتقاد کرد و گفت: باید مشخص شود که بانک مرکزی و دو وزارتخانه اقتصاد و راه در جهت ساماندهی مسکن چه برنامه‌ای دارند؟

به گزارش «نماینده» حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه ۲۶ شهریور) در مخالفت با تقاضای سلب دو فوریت طرح جهش اظهار داشت: عمده استدلال تقاضاکنندگان این است که فوریت سلب شود تا دولت و مجلس شورای اسلامی هماهنگ شوند؛ اما این سوال وجود دارد که آیا دولت در طول هفت سال گذشته برنامه‌ای برای بهبود وضعیت مسکن داشته که تازه بعد از طرح مجلس شورای اسلامی می‌خواهد هماهنگ شود؟

وی افزود: باید مشخص شود که بانک مرکزی و دو وزارتخانه اقتصاد و راه در جهت ساماندهی مسکن چه برنامه‌ای دارند؟ ما در مجلس طرح مالیات بر خانه‌های خالی را تصویب کردیم تا با افزایش عرضه شتاب قیمت کم شود.

عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: اگر قرار باشد مجلس  از همین فعالیتش سلب فوریت را انجام دهیم بهانه به دست کسانی می‌دهیم که می‌خواهند مجلس شورای اسلامی را تخریب کنند لذا نباید اجازه دهیم مجلس مورد هجوم قرار بگیرد چون برخی از بدخواهان هدفی جز این ندارند.

سلیمی گفت: مجلس شورای اسلامی در مسیر پرشتاب و پرسرعت خود در حال حرکت است اگر مشکلی در مواد این طرح است می‌توانیم آن را ارجاع دهیم.  

نظر شما