شناسهٔ خبر: 160347 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

احتمال اصلاح قوانین بانکی و مالیاتی تا ۲ ماه آینده

حسینی شاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: رونق تولید باعث ایجاد اشتغال و درآمد برای افراد و خانواده ها می شود و در نتیجه بر سطح زندگی، کیفیت و معیشت مردم اثر مثبت خواهد داشت.

به گزارش  «نماینده»  ،  سید حسن حسینی شاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به نام «جهش تولید»، اظهار داشت:مجلس دهم  اقدامات لازم را با مصوباتی مانند قانون رفع موانع تولید در جهت تحقق شعار سال برداشته و علاوه بر این قوانینی در حوزه پولی بانکی و مالیاتی نیز در دست اقدام است که امیدواریم در ۲ ماه باقی مانده از عمر مجلس این قوانین به سر انجام برسد.
وی با بیان اینکه متاسفانه قوانین فعلی بانکی و مالیاتی از جمله موانع تولید هستند، افزود:در این مجلس در کمیسیون اقتصادی تلاش شده این قوانین اصلاح شوند تا موانع تولید بر طرف و رونقی در این زمینه ایجاد شود. امیدوارم با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری جلسات مجلس، شرایطی  در ۲ ماه آینده ایجاد شود تا این ۲ قانون در مجلس اصلاح و تصویب شوند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی با تاکید بر اینکه دولت در سال گذشته با توجه به شعار سال «رونق تولید» تجربه حداقلی در زمینه افزایش تولید به دست آورده است که می تواند در جهت جهش تولید به کار گیرد، ادامه داد: اما متاسفانه دولت با اجرای ناقص قوانین از جمله قانون رفع موانع تولید رونق چندانی در حوزه تولید ایجاد نشده است، اگر بخواهیم اتفاقی در حوزه تولید بیفتد که بتوانیم نام آن را جهش بگزاریم باید اراده جدی و بالا دستی در سطح دولت و شخص رئیس جمهور وارد عمل شود تا ما بتوانیم این جهش را داشته باشیم.

شاهرودی با تاکید بر اینکه جهش تولید می‌تواند موجب اشتغالزایی و ارتقا معیشت مردم شود، اضافه کرد: رونق تولید باعث ایجاد اشتغال  و درآمد برای افراد و خانواده ها می شود و در نتیجه بر سطح زندگی، کیفیت و معیشت مردم اثر مثبت خواهد داشت.

نماینده مردم شاهرود در مجلس با اشاره به نقش شرکت‌های دانش بنیان در جهت تحقق شعار سال، گفت: ما شاهد بودیم که هر جا که این شرکت‌ها در حوزه اقتصاد، تولید و همچنین خدمات ورود پیدا کرده‌اند توانسته اند به مسائل سرعت، شتاب و راه‌های میانبر را پیدا کنند و اشتغال مولد و پایداری که این شرکت‌ها ایجاد کرده‌اند می‌تواند نقش موثری در جهت تحقق شعار سال داشته باشد، آینده اقتصادی جهان از آن کشورهایی است که در حوزه اقتصاد دانش بنیان ورود داشته و توانسته‌اند سرآمد شوند.

نظر شما