شناسهٔ خبر: 65800 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

حداد عادل:

مسئولان به پیام گذاشتن در فیس‌بوک افتخار نکنند/ قرار باشد پرونده بورسیه‌ها بازخوانی شود باید از ۲۰ سال پیش بررسی کنیم

حدادعادل رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: برای حفظ آرامش فرهنگی نباید مسائل ماهواره‌ها و اینترنت و فیس‌بوک را رها کرد و نباید مسئولان به پیام گذاشتن در فیس‌بوک افتخار کنند چرا که این رفتار‌ها تنش فرهنگی ایجاد می‌کند.

به گزارش نماینده به نقل از تسنیم، غلامعلی حداد عادل شب گذشته در همایشی با عنوان "شعار سال را فراموش نکنیم" که در مسجد المهدی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: پیام سخنان مقام معظم رهبری در سخنرانی نخستین روز سال در حرم مطهر رضوی این‌ بود که اقتصاد مهم است اما فکر نکنید ملت ما حاضر است بر سر مسائل اقتصادی، استقلال فرهنگی‌اش را از دست می‌دهد بلکه دقیقاً برعکس است.

وی گفت: مقام معظم رهبری معتقدند کلید حل بخش مهمی از مشکلات اقتصادی در فرهنگ است و از جمله بحث سبک زندگی اسلامی که ایشان در سفر خراسان شمالی به عنوان گفتمان تازه‌ای مطرح کردند.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس خاطرنشان کرد: زندگی اسلامی عبارت است از یک زندگی غیر غربی برخاسته از اصول اسلامی و تا مادامی که ما اسلوب زندگی را از غرب وارد کنیم نمی‌توانیم شاهد تحقق اقتصاد مقاومتی باشیم و بنده اعتقاد دارم سبک زندگی اسلامی و اقتصاد مقاومتی دو روی یک سکه اند.

وی تصریح کرد: بنده در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ هم می‌گفتم که غربی‌ها در عین حال که در ماهواره‌ها میزگرد‌های ضد‌انقلاب‌ها و بهایی‌ها را برای بررسی فشار آوردن به ایران اجرا می‌کنند، همزمان تبلیغ می‌کنند که کالا‌های ضد فرهنگی‌شان را چگونه تهیه کنند یعنی از طرفی نفت نخرند و جلوی ورود ارز را بگیرند و از طرف دیگر کالا‌های ضد فرهنگی‌شان را به ما بفروشند.

حدادعادل گفت: خیلی از کار‌های ما در این حوزه غلط است که بخشی از آن تحمیل بیگانگان و بخشی هم تفکرات غلط خودمان است.

وی با انتقاد از سنت‌های دست‌و‌پا‌گیر در ازدواج، اظهار کرد: آیا سبک زندگی اسلامی در تشکیل خانواده و ازدواج این‌گونه است که کارمندی که حدود ۷۰۰ هزار تومان درآمد ماهیانه دارد مراسمی بگیرد که تا پنج سال از پس هزینه‌هایش برنیاید؟

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس افزود: بنده اگر بخواهم موارد مخالف با سبک زندگی اسلامی را بشمارم دچار کمبود مضمون نمی‌شوم چرا که متأسفانه در و دیوار کشور ما حکایت از دوری ما از سبک زندگی اسلامی دارد.

وی گفت: فرهنگ اسلامی باید از حرف به عمل برسد و ملت جرأت پیدا کند که فرهنگ مستقل خود را داشته باشد.

حدادعادل خاطرنشان کرد: نخستین قدم در پیش‌رفتن به سمت سبک زندگی اسلامی شک کردن در سبک زندگی غربی است و اگر می‌خواهید غرب را بشناسید به قضایای غزه بنگرید که عملکرد غرب به هیچ وجه قابل دفاع نیست؛ این همان غربی است که عده‌ای گمان می‌کنند بهشت موعود است.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس تأکید کرد: نکته مهمی که مقام معظم رهبری در ادامه شعار سال آورده اند، بحث "عزم ملی و مدیریت جهادی" است که به عقیده من مخاطب ایشان در به کار بردن این دو مفهوم متفاوت بوده است.

وی افزود: در بیان "عزم ملی" مخاطب ایشان عموم مردم بوده‌اند یعنی هر کسی در این کشور زندگی می‌کند باید در این جهاد مقدس شریک و سهیم شود که حداقل کاری که همه ما می‌توانیم انجام دهیم مدیریت مصرف است که مقام معظم رهبری از آن با تعبیر" اصلاح الگوی مصرف" یاد کرده‌اند.

حدادعادل خاطرنشان کرد: در بیان مدیریت جهادی مسئولیت بیش‌تر متوجه مدیران است و مدیریت جهادی یعنی آن‌گونه که شهیدان رجایی و باهنر زندگی کردند، عمل کنیم.

وی با بیان خاطره‌ای از ساده‌زیستی شهید رجایی اظهار کرد: به دلایل این خصوصیات ایشان بود که امام(ره) فرمودند من فکر نمی‌کنم روحیه‌های آقای رجایی از زمان دست‌فروشی تا زمان ریاست جمهوری تغییر کرده باشد.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: از ابتدای ریاست جمهوری آقای روحانی در مقاطع مختلف به ایشان گفته‌ایم که برای حل مشکلات اقتصادی احتیاج به برقراری آرامش در کشور دارید و در غیر این صورت مشکلات اقتصادی حل نمی‌شود و ما هم شعار اعتدال قبول داریم و به حفظ آرامش کمک می‌کنیم.

حداد عادل افزود: دو عامل در به هم خوردن آرامش جامعه تأثیر می‌گذارد، بی‌توجهی به ارزش‌های فرهنگی و بی‌توجهی به مسائل سیاسی که ما در مجلس مراقبیم و به وظیفه‌مان عمل می‌کنیم ان‌شاءالله.

وی خاطرنشان کرد: برای حفظ آرامش فرهنگی نباید مسائل ماهواره‌ها و اینترنت و فیس‌بوک را رها کرد و نباید مسئولان به پیام گذاشتن در فیس‌بوک افتخار کنند چرا که این رفتار‌ها تنش فرهنگی ایجاد می‌کند.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس  گفت: کلید کار‌ها را نباید به کسانی که در فتنه ۸۸  مؤثر و مقصر بوده‌اند سپرد که احتمال تکرار اتفاقات وجود داشته باشد، بنده صراحتاً به آقای روحانی گفته‌ام که آدم مار‌گزیده از ریسمان سیاه و سفید می‌ترسد.

حداد عادل افزود: استیضاح وزیر علوم برای ما سخت بود و ما عقده استیضاح نداشتیم اما نمایندگان استیضاح کننده ۹ ماه به وزیر می‌گفتند نباید اختیار دانشگاه‌ها را به فعالان فتنه سپرد؛ دعوا اصلا سر جلوگیری از بورس دادن‌ها نبود چرا که اگر قرار باشد پرونده بورسیه‌ها بازخوانی شود باید از ۲۰ سال پیش بررسی کنیم و آن وقت مشخص شود که ما بدهکاریم یا طلبکار.

وی خاطرنشان کرد: امروز به لطف خدا و امام زمان و عنایت امام رضا(ع) ایران امنیت بیش‌تری از همه کشور‌های منطقه دارد و شما مردم با همان اعتقادی که پشت سر امام(ره) ایستادید، امروز پشت سر مقام معظم رهبری ایستادید و اجازه ندادید فتنه‌های دشمنان کارساز شود.