شناسهٔ خبر: 64372 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

پیام‌های عزل «فرجی‌دانا» برای دولت

بازدید «حجت الاسلام سید مرتضی حسینی» عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از پایگاه خبری-تحلیلی نماینده نماینده مردم قزوین در مجلس تصریح کرد: با این استیضاح و عزل وزیر علوم مشخص شد که مجلس اصولگرا در اصول خود با هیچ کس معامله نمی‌کند

به گزارش نماینده حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی پس از عزل وزیر علوم در گفت‌وگو با فارس، با بیان اینکه استیضاح وزیر علوم و عزل وی حاوی پیام‌های مهمی به دیگر اعضای کابینه و همچنین وزیر بعدی معرفی شده در این وزارتخانه بوده اظهار داشت: در این روزهای اخیر هجمه سنگینی از سوی رسانه‌های اصلاح‌طلب و  همچنین بیگانه علیه مجلس شکل گرفت.

وی افزود: این هماهنگی و انسجام بین رسانه‌های مخالف استیضاح علیه نمایندگان امضاکننده استیضاح و رأی دهنده مانند سال ۸۸ شدید و سنگین بود.

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس عنوان کرد: البته این هجمه و عدم کارایی آن نشان داد که موافقان استیضاح اکثریت بوده و این طیف مخالف در اقلیت قرار داشتند که می‌خواستند با جوسازی و هجمه سنگین  علیه وظیفه مجلس موضع‌گیری کنند.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با این استیضاح و عزل وزیر علوم مشخص شد که مجلس اصولگرا در اصول خود با هیچ کس معامله نمی‌کند.

حسینی از دیگر پیام‌های جلسه استیضاح امروز را اخطار به وزیر بعدی در خصوص اینکه در چارچوب‌های انقلاب و نظام حرکت کند عنوان و تصریح کرد: وزیر بعدی باید بداند که اگر بخواهد از مجلس رأی اعتماد بگیرد باید فتنه‌گران را به دانشگاه راه نداده و عناصر مخالف و معارض انقلاب را در کرسی‌های دانشگاه انتساب نکند.

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس تأکید کرد: مجلس در یک سال گذشته دولت را در مسائل اقتصادی و معیشتی مردم کاملاً حمایت کرده به طوری که در دو طرح ارائه شده از سوی نوبخت و وزیر اقتصاد رأی اکثریت به طرح‌های دولت داده است چرا که دولت اذعان داشته با تصویب این دو طرح مشکلات ناشی از مسائل اقتصادی مردم برطرف می‌شود و این مهم نشان‌دهنده تلاش نمایندگان مردم برای رفع مشکلات اقتصادی مردم است.

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین خاطرنشان کرد: مجلس با رفع مشکلات مردم مشکلی ندارد ولی اگر افرادی که انقلاب، نظام و رهبری را قبول نداشته و با فتنه‌گری بخواهند به نظام جمهوری اسلامی ضربه بزنند مقابل مجلس قرار می‌گیرند.