شناسهٔ خبر: 62399 - سرویس سایر حوزه‌ها
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

نظر محسن هاشمی پیرامون فروش اموال مازاد دانشگاه آزاد

محسن هاشمی معاون عمرانی دانشگاه آزاد با بیان اینکه طرح تجمیع واحدهای تهران با استفاده از املاک موجود در تهران انجام می‌شود گفت:هیچ عجله‌ای برای فروش اموال مازاد نداریم.

به گزارش نماینده به نقل از تسنیم، محسن هاشمی‌رفسنجانی معاون عمرانی دانشگاه آزاد گفت: در طرح تجمیع واحدها از اموال و دارایی‌های خود واحدها استفاده می‌شود و اگر زمانی سخن از فروش اموال به میان می‌آید درآمد آن تنها صرف امور عمرانی واحد می‌شود.

هاشمی با بیان اینکه دانشگاه هیچ عجله‌ای برای فروش اموال مازاد ندارد، افزود: البته فروش املاک به راحتی امکان‌پذیر نیست و تا زمانی که به پول آن نیاز نباشد ملکی به فروش نمی رسد، از سوی دیگر پیش از فروش املاک سعی می‌شود ارزش افزوده آن افزایش یابد و سپس فروخته شود. به عنوان مثال املاک واقع در خیابان پاسداران ارزش افزوده بالایی دارند و اگر قرار باشد آنها فروخته شوند قطعا در راستای منافع دانشجویان، اساتید و دانشگاه مصرف می‌شوند.

وی درباره تامین منابع مالی طرح تجمیع واحدهای تهران خاطرنشان کرد: این منابع مالی از دو طریق دارایی‌های خود دانشگاه و دیگری به وسیله تبدیل به احسن کردن اموال مازاد تامین می‌شود.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد گفت: آقای میرزاده از ابتدای مدیریت خود اگرچه بر اجرای طرح تجیمع تاکید داشتند، اما دستور دادند که منابع مالی آن از غیر از شهریه دانشجویان تامین شود تا هیچ‌گونه فشاری به دانشجویان تحمیل نشود.