شناسهٔ خبر: 61527 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

نادران:

اقساط توافق ژنو برای دولت نیست/گزارشی از دلارهای آزاد شده به مجلس نرسیده است

نادران.سایز نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به این که گزارشی از چگونگی دریافت و هزینه ‌کرد اقساط آزاد شده توافقنامه ژنو به مجلس نرسیده است، گفت: اقساط فوق جزو بودجه دولتی نیست که برای خرج کردن در اختیار دولت قرار گیرد.

به گزارش نماینده به نقل از فارس الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره این که گزارشی از میزان و نحوه دریافت اقساط آزاد شده بر اساس توافقنامه ژنو به دست نمایندگان رسیده است یا نه گفت: متاسفانه در این باره گزارشی از سوی دولت به دست مجلس نرسیده است که بتوان بر اساس آن اظهارنظر کرد.

وی درباره نحوه نظارت مجلس بر هزینه‌کرد این اقساط افزود: نکته مهم در این باره این است که اقساط فوق جزو بودجه دولتی نیست که برای خرج‌کردن در اختیار دولت قرار گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: اقساط فوق جزو ذخایر بانک مرکزی است که در بانک‌های مختلف دنیا به دلیل تحریم‌های بانکی بلوکه شده است.

نادران گفت: این اقساط باید در اختیار بانک مرکزی قرار بگیرد و بعد دولت می‌تواند با فروختن ریال به بانک مرکزی از این ذخایر بانکی استفاده کند.

بنا بر این گزارش بر اساس توافق نامه جدید ایران و کشورهای عضو پنج به علاوه یک در طول چهار ماه آینده قرار مبلغی نزدیک به سه میلیارد دلار از اموال بلوکه‌شده ایران آزاد شده بود.

نظر شما