شناسهٔ خبر: 42167 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ

پيش بيني قيمت دلار در اوايل سال ۹۳

صباح زنگنه 2 پیش بینی من این است که اگر منابع مالی بلوکه شده در خارج از کشور آزاد شود تا اوایل سال بعد قیمت دلار به حدود ۲۷۰۰ تومان برسد.

به گزارش نماینده؛ مشاور بین الملل اتاق بازرگانی ایران گفت: دولت بایستی در خصوص تعیین قیمت نفت در بودجه ۱۳۹۳ دقت و احتیاط کند.

صباح زنگنه در گفتگو با اقتصادپرس گفت: یکی از عوامل موثر بر قیمت نفت، عرضه و تقاضای جهانی است که چند سالی است متاثر از بحران اقتصادی غرب می­باشد.

وي با بیان اینکه پیش بینی ها حاکی از کاهش تولیدات صنعتی است خاطر نشان کرد: به دلیل آنکه تولیدات صنعتی و انرژی بر نیازمند سوخت هستند مسلما با کاهش تولیدات صنعتی، تقاضای سوخت نیز کاهش خواهد یافت.

وی ادامه داد: طبق پیش بینی­ها و آمارهای جهانی در سال ۲۰۱۴ کاهش تقاضا از افزایش عرضه بیشتر خواهد بود و لذا پيش بيني مي شود شاهد کاهش قیمت نفت در دنیا باشیم.

زنگنه خاطر نشان کرد: با توجه به بازار نفت در سال آینده به نظر می­رسد قیمت ۱۰۰ دلار در بودجه برای نفت منطقی و مناسب باشد لذا این رقم از ریسک کمی برخوردار است.

مشاور بین الملل اتاق بازرگانی ایران در خصوص نرخ دلار نیز گفت: پیش بینی من این است که اگر  منابع مالی بلوکه شده در خارج از کشور آزاد شود تا اوایل سال بعد قیمت دلار به حدود ۲۷۰۰ تومان برسد.

وی تاکید کرد: بازار ارز ازآرامش نسبی خوبی برخوردار است ولی ادامه روند کاهش قیمت منوط به عملیاتی شدن تحریم هاست.

نظر شما