شناسهٔ خبر: 183196 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا

مرادی: بعد از چندین سال انتخابات الکترونیک محقق شد/ سرعت بالا رفت

احمد مرادی نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک سرعت عمل را بالا برد و در کنار سرعت، دقت نیز افزایش پیدا کرد.

به گزارش «نماینده» احمد مرادی ، با اشاره به تجربه برگزاری انتخابات الکترونیک، بیان کرد: بنده خودم وزارت کشوری هستم و از مدت ها پیش تاکید ما بر این بود که برای برگزاری انتخابات باید از فناوری روز دنیا استفاده کنیم. به نوعی برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک فواید بسیار زیادی دارد. در وهله اول این بستر حتی در دورترین روستاها فراهم شد و مردم توانستند به سهولت در انتخابات شرکت کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: از سوی دیگر برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک سرعت عمل را بالا خواهد برد. در کنار سرعت، دقت نیز افزایش پیدا خواهد کرد و به جای آنکه انسان در برگزاری انتخابات دخیل باشد که احتمال خطا نیز پیش آید، از تکنولوژی استفاده می شود و خطا به حداقل خواهد رسید و در فاصله خیلی کوتاهی نیز نتایج اعلام می‌شود.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمایل همه مردم این است که انتخابات الکترونیکی برگزار شود، تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش دولت در این دوره شاهد برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک در بخشی از مناطق بودیم که تاخیری نیز در اعلام نتایج پیش نیامد.

مرادی تاکید کرد: چندین سال درباره برگزاری انتخابات الکترونیک کار کارشناسی انجام شد که خوشبختانه با تلاش دولت محقق شد. قانون گذار نیز بنا را بر این گذاشته است که اگر شورای نگهبان و هیات های نظارت با وزارت کشور و هیات های اجرایی هماهنگ شده و این موضوع را با یکدیگر دنبال کنند اتفاق خیلی خوبی در انتخابات آتی رقم خواهد خورد.

نظر شما