شناسهٔ خبر: 183078 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا

وعده صادق اثبات کرد که ایران از دکترین بازدارندگی به دکترین اقدام فعال رسیده است

فدا حسین مالکی.jpg عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی نشان داد که ایران از دکترین بازدارندگی به دکترین اقدام فعال رسیده است.

به گزارش «نماینده»، فداحسین مالکی درباره پاسخ نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به تجاوز رژیم صهیونیستی به کنسولی ایران در دمشق، گفت: عملیات نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به تعبیر صاحب نظران و کارشناسان خارجی از پیچیدگی‌های منحصر به فردی برخوردار بود به نحوی که موشک های ایران موفق به عبور از گنبد آهنین شد و قدرتی که صهیونیست‌ها برای خود توصیف کرده بودند، فرو ریخت.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی از طریق دستگاه دیپلماسی تجاوز صهیونیست‌ها به کنسولگری ایران را برای دنیا تشریح کرد، یادآور شد: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب، رژیم صهیونیستی برای اقدام تجاوزکارانه خود باید تنبیه می‌شد که شد و در این اقدام با همکاری قوی دستگاه دیپلماسی کشور و عملیات بسیار دقیق و هوشمندانه نیروهای مسلح، موفقیت‌های ارزشمندی حاصل شد.

وی با بیان اینکه تمام دنیا در بهت و شگفتی این عملیات بودند و همراه با ارسال پیام‌های متعددی به دستگاه دیپلماسی، این عملیات را حق ایران برای دفاع از منافع خود برشمردند، تصریح کرد: یکی از اتفاق‌های شگفت این عملیات پرتاب موشک‌ها و پهپادهای ایران از فاصله بیش از هزار و ۷۰۰ کیلومتر بود که در هیچ کدام از جنگ‌های دنیا سابقه نداشته و این امر نشان دهنده قدرت نظامی ایران در منطقه است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این عملیات سبب شد قدرت جمهوری اسلامی از دکترین بازدارندگی به دکترین اقدام فعال تغییر کند. به عبارتی از این پس در برابر هر اشتباهی که از سوی دشمن سر بزند، ایران اسلامی نه تنها در برابر متحدان آنها بلکه به صورت مستقیم در برابر رژیم صهیونیستی اقدام فعال انجام خواهد داد.

مالکی با اشاره به عدم صدور بیانیه توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص پاسخ ایران به جمهوری اسلامی اظهار داشت: به دلیل تجاوزاتی که رژیم صهیونیستی در نزدیک به ۷ ماه گذشته علیه مردم غزه انجام داد، کشورهای عضو سازمان ملل با عدم صدور بیانیه درباره عملیات ایران به این جنایت‌ها واکنش نشان دادند. همچنین رژیم صهیونیستی بر خلاف تعهدات بین المللی، کنسولگری ایران در دمشق را هدف قرار داد که منجر به شهادت ۷ تن از مستشاران ایران شد و غرب هم پاسخ به این جنایت و تجاوز را حق ایران می‌دانست.

وی با بیان اینکه در این عملیات بسیاری از کشورها از جمهوری اسلامی ایران حمایت کردند، یادآور شد: حتی کشورهایی که انتظار حمایت از آنها را نداشتیم، در این عملیات طرف جمهوری اسلامی ایران را گرفتند و کشورهایی نظیر آمریکا از تکرار چنین عملیاتی توسط نیروهای مسلح ایران وحشت داشتند و رژیم صهیونیستی را از هرگونه اقدام متقابل نهی کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: طبق تماس‌ها و صحبت هایی که بین کشورها با رئیس جمهور و وزیر امور خارجه کشورمان رد و بدل شد، رژیم صهیونیستی به حامیان غربی خود تعهد داده که واکنشی نشان ندهد. البته نیروهای مسلح جمهوری اسلامی درآمادگی کامل هستند و درصورت خطای دوباره این رژیم، جمهوری اسلامی با ابتکار جدید و پیچیدگی بیشتر در لحظه پاسخ خواهد داد.

به گزارش ایرنا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد یکشنبه - ۲۶ فروردین ماه - با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

در جریان این پاسخ تنبیهی و متقابل تعداد قابل توجهی موشک کروز و بالستیک و پهپاد با مدیریت جنگ الکترونیک به مراکز نظامی رژیم صهیونیستی شلیک شد که اکثر آنها به هدف اصابت کرده است.

ایران پس از این پاسخ تنبیهی به آمریکا و رژیم صهیونیستی هشدار داده است که اگر دست از پا خطا کنند، سیلی بعدی محکم‌تر خواهد بود.

نظر شما