شناسهٔ خبر: 182947 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

انتقاد از تیم اقتصادی دولت در زمینه مهار نرخ ارز

ارز نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش قیمت دلار متاسفانه از سوی تیم اقتصادی دولت کنترل نمی شود.

به گزارش «نماینده»، احمد حسین فلاحی با اشاره به افزایش قیمت دلار و آثار منفی این موضوع بر اقتصاد کشور گفت: بارها در این بخش به اظهارات مقام معظم رهبری اشاره شده است که فرمودند باید به آقایی دلار در کشور خاتمه داد و این فضا باید شکسته شود.

نماینده مردم «همدان و فامنین» در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تا زمانی که به این باور نرسیم که باید آقایی دلار را بشکنیم و آن را از عرصه اقتصادی خارج کنیم، همچنان دچار مشکلات ناشی از افزایش قیمت دلار خواهیم شد.

حسین فلاحی با بیان اینکه باید نوع سیاستها و نگاه به دلار را تغییر دهیم وگرنه دلار همچنان به تاخت و تاز خود نیز ادامه خواهد داد، تاکید کرد: یکی از نکات راهبردی که در این بخش وجود دارد به واقع پیوستن ایران به ارز منطقه ای و اجرای پیمان های یک یا چند جانبه است چراکه دولت و مجلس نیز سال گذشته در این بخش ها گام های موثری را برداشته و اکنون ما باید به دنبال اجرای این پیمان ها باشیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در راستای تعاملات منطقه ای باید از ارزهایی به غیر از دلار استفاده کنیم، اظهار کرد:در بخش دیگر اقدامات، ما باید جلوی تلاطم های ناشی از فضای مجازی در زمینه نرخ ارز را بگیریم چراکه ما از این بخش هم کم آسیب ندیدیم و متاسفانه تاکنون نتوانستیم جلوی این مسئله را سد کنیم.

وی تصریح کرد: باید به این باور برسیم که می توانیم یک مدل اقتصادی بدون اتکا به دلار داشته باشیم لذا اگر اقتصاددانان و مسئولین بانک مرکزی به این باور دست پیدا کردند، حتما می توانیم آثار ناشی از نوسان دلار بر اقتصاد را کاهش دهیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاه تیم اقتصادی دولت باید تغییر کند، تاکید کرد: افزایش قیمت دلار متاسفانه از سوی تیم اقتصادی دولت کنترل نمی شود و البته اینکه به چه میزان افزایش قیمت دلار واقعی است و یا خیر؟ مبحثی دیگر است که باید به آن پرداخته شود.

نماینده مردم همدان با بیان اینکه به هیچ وجه دلار بالای 60 هزار تومانی پذیرفتنی نیست ،گفت: ما نخبگان اقتصادی زیادی در جامعه داریم و این شرایط با واقعیت های موجود همخوانی ندارد. از دولت انتظار داریم از ظرفیت دانشمندان اقتصادی در زمینه رفع معضلات اقتصادی ناشی از افزایش قیمت ارز استفاده کند تا مدل های جدید اقتصادی در این بخش به درستی استخراج شود.

نظر شما