شناسهٔ خبر: 182809 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

ساعت کار معلمان مدارس غیر دولتی «۳۰ ساعت در هفته» شد

صحن طبق مصوبه مجلس، ساعات فعالیت تمام وقت معلمان و کارکنان آموزشی غیر رسمی مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی، ۳۰ ساعت در هفته شد.

به گزارش «نماینده»، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۲۱ اسفند ماه) و در جریان بررسی گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره طرح اصلاح موادی از قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی، ماده ۱۴ این طرح را جهت تأمین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.

ماده ۱۴- در ماده ۲۵ قانون قبل از کلمه «کارکنان» کلمه «معلمان و» در تمامی موارد اضافه و تبصره ۲ آن به شرح زیر اصلاح می‌شود:

تبصره ۲- مؤسسان و کارفرمایان مهدهای کودک، پیش‌دبستانی‌ها، مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی مکلفند با رعایت ضوابط قانونی تأمین اجتماعی فهرست اسامی و حق بیمه ماهانه مربیان، کارکنان و معلمان خود را مبتنی بر اشتغال تمام وقت و پاره وقت در تبصره ماده ۲۶ این قانون به سازمان تأمین اجتماعی ارسال و پرداخت نمایند.

سازمان تأمین اجتماعی مکلف است ظرف ۶ ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون تدبیری اتخاذ نماید تا سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه‌ی مشارکت‌های مردمی و سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک بتوانند دسترسی برخط به سامانه مربوط به سوابق فهرست و پرداخت حق بیمه کارفرمایان مذکور را داشته باشند.

همچنین در ادامه جلسه، یک تبصره به ماده ۲۶ این قانون به شرح زیر الحاق شد:

تبصره- ساعات فعالیت تمام وقت معلمان و کارکنان آموزشی غیر رسمی مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی شامل برنامه درسی ملی و فوق برنامه درسی مصوب شورای عالی آموزش و پرورش و آمادگی برای حضور در کلاس در ۳۰ ساعت در هفته و ساعات کار مدیران، معاونان و کارکنان اداری دفتری و خدماتی این مدارس و مراکز ۳۶ ساعت در هفته با احتساب حضور در جلسات و شوراهای آموزشی، پرورشی و اداری مدرسه تعیین می‌شود.

نظر شما