شناسهٔ خبر: 182483 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

نمی‌دانیم رئیس سازمان برنامه و بودجه چرا بحث افزایش نرخ ارز و قیمت بنزین را مطرح می کند

سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس گفت:افزایش حقوق‌ها منابع مشخص دارند، در این شرایط نیازی به افزایش قیمت ارز و بنزین نیست و نمی‌دانیم رئیس سازمان برنامه و بودجه چرا چنین مباحثی را مطرح کرده و این موضوعات لازم و ملزوم یکدیگر نیستند.

به گزارش «نماینده»، علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ، در واکنش به به بیانیه سازمان برنامه و بودجه در خصوص مصوبات کمیسیون تلفیق، گفت: همه ما باید در مقابل قانون تمکین کنیم، فعلا مصوبات در کمیسیون تلفیق به تصویب رسیده‌اند و اگر در صحن علنی مصوب و شورای نگهبان نیز آنها را تایید کرد باید همه در مقابل قانون تواضع و تمکین کنیم و این یک اصل اساسی محسوب می‌شود.

عضو کمیسیون کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1403 مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: افزایش حقوق‌ها منابع مشخص دارند، به صورت مثال منابع افزایش حقوق کارکنان وزارت جهاد کشاورزی مشخص است، در این شرایط نیازی به افزایش قیمت ارز و بنزین نیست و نمی‌دانیم رئیس سازمان برنامه و بودجه چرا چنین مباحثی را مطرح کرده و این موضوعات لازم و ملزوم یکدیگر نیستند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: در حوزه بهداشت و درمان و قوه قضائیه منابع افزایش داده شده است به همین دلیل موارد مصوب شده و افزایش دادن قیمت بنزین و ارز لازم و ملزوم یکدیگر نیستند.

وی با بیان اینکه افزایش یک درصدی نرخ مالیات بر ارزش افزاوده و جلوگیری از فرارهای مالیاتی در راستای افزایش درآمدهای دولت، کمک بسیار بزرگ مجلس به دولت بود، تصریح کرد: با توجه به تورم 40 درصدی بر اساس گزارش بانک مرکزی و گرانی اجناس که تورم بیش از 60 درصد دارد آیا نباید برای کارمندی که 10 میلیون تومان حقوق دریافت و گوشت را با قیمت 700 هزار تومان خریداری می‌کند اقدامی داشته باشیم؟

این نماینده مردم در خانه ملت، گفت: به جای طرح اینگونه مباحث از سوی سازمان برنامه و بودجه باید برای اجرای قانون همه با هم همت کنیم. یکی از شعارهای انتخاباتی رئیس جمهور در زمینه رفع پرداخت حقوق متفاوت به کارمندان بود، اجزای دولت باید برای تحقق این شعار کمک کنند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در یکی از وزارتخانه‌ها شش نوع حقوق پرداخت می‌شود، عنوان کرد: به صورت مثال در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کارکنان سازمان تامین اجتماعی، سازمان بهزیستی، بانک توسعه تعاون و اداره کار هر کدام یک نوع حقوق دریافت می‌کنند که باید ساماندهی شود. دولت برای رفع این تبعیض و تفاوت حقوق چه پیشنهادی را به مجلس ارائه کرده است؟

نظر شما