شناسهٔ خبر: 182111 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

کشورهای اسلامی جلوی زیاده‌خواهی‌های رژیم صهیونیستی را بگیرند

فدا حسین مالکی.jpg عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: کشورهای مسلمان باید روابط سیاسی و اقتصادی خود با رژیم صهیونیستی را قطع کنند و با فشار و تحریم اسرائیل، جلوی زیاده‌خواهی‌های این رژیم جعلی را بگیرند.

به گزارش «نماینده»، فداحسین مالکی ، با اشاره به اینکه امروز دیگر دنیا نمی‌تواند نسبت به مسئله فلسطین بی‌تفاوت باشد، اظهار داشت: مردم در سراسر دنیا شاهد جنایات و وحشی‌گری‌های رژیم صهیونیستی هستند و بارها با تجمع و حضور در راهپیمایی‌، حمایت همه جانبه خود از مردم مظلوم فلسطین را اعلام کردند.

وی بیان کرد: امروز یک بیداری جهانی نسبت به مظلومیت فلسطین اتفاق افتاده است و ملت‌های جهان در حمایت از فلسطین و علیه اسرائیل به صحنه آمده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کشتار در غزه و فلسطین باید فوراً متوقف شود، تصریح کرد: جنایات امروز رژیم صهیونیستی به حدی فجیع است که حتی در کشورهای اروپایی هم شاهد راهپیمایی ضدصهیونیستی هستیم.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقش آمریکا در فاجعه بزرگ انسانی که رژیم غاصب صهیونیستی در غزه به وجود آورده کاملاً بارز و مشهود است، ادامه داد: آمریکا کاملاً کنار رژیم صهیونیستی است و آنان را مورد حمایت قرار می‌دهد.

مالکی تاکید کرد: کشورهای مسلمان باید روابط سیاسی و اقتصادی خود با رژیم صهیونیستی را قطع کنند و با فشار و تحریم اسرائیل، جلوی زیاده‌خواهی‌های این رژیم جعلی را بگیرند.

وی با بیان اینکه دست آمریکایی‌ها به خون مردم مظلوم فلسطین آلوده است، گفت: چندین بار قطعنامه‌هایی برای آتش بس مطرح شده که آمریکا با آن مخالفت کرده است و نشان می‌دهد که آمریکا نقشی حیاتی در تداوم جنایات آمریکا در نوار غزه دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجامع بین‌المللی و بسیاری از کشورهای غربی با وجود آنکه شاهد ظلم اسرائیل در حق ملت فلسطین هستند، اما سکوت کرده و واکنشی به این جنایات نشان نمی‌دهند. البته مردم بسیاری از کشورهای غربی جنایات صهیونیست‌ها را با حضور در راهپیمایی محکوم کرده و نشان دادند که همه ملت‌های غربی لزوماً دنبال‌روی دولت‌های خود نیستند و برخی از آنان از حق مظلوم دفاع می‌کنند.

مالکی بیان کرد: کشورهای اسلامی هم باید درباره مسئله فلسطین روز به روز متحدتر بوده و نشان دهند که در این زمینه هم نظر و خواهان پایان سریع جنگ و کشتار در غزه هستند.

نظر شما