شناسهٔ خبر: 182067 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

مجلس با افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده مخالفت کرد

مالیات نمایندگان مجلس شورای اسلامی با افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده و اختصاص منابع حاصله به منابع عمومی دولت و آموزش و پرورش مخالفت کردند.

به گزارش«نماینده»، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه نوبت صبح امروز (دوشنبه) و در جریان رسیدگی به لایحه برنامه هفتم توسعه، با حذف بند پ ماده ۲۷ این لایحه موافقت کردند.

بر این اساس و به منظور رفع محرومیت از مناطق محروم و تسریع در تکمیل طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ملی و استانی به ویژه طرح‌های آموزشی نیمه تمام خیرساز، یک واحد درصد به مالیات بر ارزش افزوده اضافه می‌شود.

منابع حاصل به صورت پنجاه درصد (۵۰%) به منابع عمومی دولت و پنجاه درصد (۵۰%) به وزارت آموزش و پرورش اختصاص می‌یابد.

منابع سهم دولت صرف تکمیل طرح‌های عمرانی با اولویت طرح‌های واقع در مناطق محروم و روستاها با تأکید بر آب شرب و راه روستایی، راه بین مزارع، شهرک‌های صنعتی و کشاورزی، طرح‌های آبخوان‌داری، باراندازهای مبدأ و مقصد محصولات کشاورزی، محرومیت زدایی از محلات حاشیه شهرها و طرح‌های موضوع ورزش، سلامت، زنان و خانواده، امور فرهنگی، دفاعی، امنیت، زیارت و هلال احمر می‌شود.

منابع اختصاص یافته به وزارت آموزش و پرورش صرف تکمیل طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و دانشگاه‌های شهید رجایی، فنی و حرفه ای و فرهنگیان می‌شود.

نظر شما