شناسهٔ خبر: 181579 - سرویس جامعه
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

اعطای کالابرگ به مردم باید جدا از یارانه نقدی باشد

کالا برگ الکترونیکی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: به واقع بهتر است دولت پرداخت یارانه نقدی را به همین روش ادامه دهد و اگر می‌خواهد کالابرگ ارائه کند از سایر منابع که در بودجه پیش‌بینی شده است، استفاده کند.

به گزارش «نماینده»، محسن زنگنه درباره مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیک مبنی بر افزایش ۳۰ درصدی اعتبار یارانه‌ای برای همه خانوارهای دهک‌های اول تا سوم، گفت:حداقل در شرایط فعلی اقتصادی اگر ما قصد داریم کالابرگ به مردم دهیم، باید آن کالابرگ جدا از یارانه نقدی باشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به واقع بهتر است دولت پرداخت یارانه نقدی را به همین روش ادامه دهد و اگر می‌خواهد کالابرگ دهد، از سایر منابع که در بودجه پیش‌بینی شده است، استفاده کند.

وی بیان کرد: به واقع مردم با توجه به مشکلات معیشتی خود برای یارانه نقدی خود برنامه‌ ریزی کرده اند و تجربه چند ماه گذشته هم نشان داده آن طور که باید و شاید استقبالی از کالابرگ الکترونیکی صورت نگرفته است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بهتر است دولت در این بخش اعلام کند ما یک کالابرگ جدا از یارانه نقدی به برخی از دهک‌ها می‌دهیم و افراد می‌توانند از آن استفاده کنند.

زنگنه ادامه داد: زمانی که موضوع کالابرگ در مجلس دنبال می‌شد، پیشنهاد ما این بود که دولت به صورت کالابرگ مابه التفاوت سبد غذایی مردم را تامین کند. مطابق با مبانی اقتصاد زمانی که درآمدی برای خانواری ایجاد می‌شود، قطع آن درآمد و تبدیل آن به هر چیز غیرنقدی، تبعات ناگواری برای آن خانوار دارد چرا که آنان مصرف خود را بر اساس آن درآمد تنظیم می‌کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد ما آن است منابعی که برای یارانه نقدی و معیشتی در نظر گرفتیم و دولت آن را بر همین اساس پیش ببرد و منابع دیگری برای کالابرگ گذاشتیم که در اختیار دولت است و دولت می‌تواند از آن منابع برای اعطای کالابرگ الکترونیک استفاده کند.

نظر شما