شناسهٔ خبر: 181340 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا

فیروزی‌پور: نقد همراه با پیشنهاد منجر به رشد دولت می‌شود

رحمت اله فیروزی یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: اصل نقد کردن منجر به رشد دولت می شود اما نقد باید منصفانه و همراه با پیشنهاد باشد نه اینکه با هدف کینه توزی صورت گیرد.

به گزارش «نماینده»، رحمت الله فیروزی‌پور با اشاره به فرارسیدن سالگرد تنفیذ رئیس جمهوری ولت سیزدهم از سوی مقام معظم رهبری و عملکرد دولت در مسیر راه تعیین شده، بیان کرد: مبارزه با فساد یکی از محورهای کلیدی بود که مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشتند و یکی از شعارهای دولت نیز این بود. امیدوار هستیم که دولت بتواند در این مسیر موفق شود.

وی ادامه داد: فساد دارای جنبه های مختلفی است؛ فساد مالی و فساد مدیریتی داریم. اگر فردی قابلیت هدایت یک مجموعه را نداشته باشد و در جایگاهی که متناسب با توانمندی های وی نیست قرار گیرد، نوعی فساد رخ داده است.

این عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: امروز نیاز داریم دولت سیاست هم‌گرایی را در بین تمام بخش ها دنبال کند. تلاش ها در دستگاه های مختلف و بین قوای سه گانه نباید در راستای تخریب باشد. افراد نباید از انجام مسئولیت ها شانه خالی کنند. دولت وظیفه مهمی بر عهده دارد تا بتواند رضایتمندی مردم را در حوزه معیشت به دست آورد. مردم نگرانی جدی در حوزه معیشت دارند و همه باید در این حوزه به میدان آمده و با برنامه ریزی صحیح برای حل مشکلات اقتصادی مردم گام برداشته شود.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باید برای فراهم کردن رضایتمندی مردم در حوزه معیشت، اقتصاد و کالاهای اساسی گام برداشته شود. امیدواریم دولت در دو سال باقی مانده از عمرش بتواند خدمات بیشتری را به عامه مردم ارائه کند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر حتما دولت باید در کنار مردم باشد. باید واقعیت ها را به مردم گفت، نباید امیدهای کاذب در دل مردم ایجاد کرد. نباید شعارهایی داده شود که نتوان به آنها عمل کرد. باید بر اساس امکانات و ظرفیت های موجود برنامه ریزی کرد. چه در حوزه مسکن، چه در حوزه خودرو و چه در حوزه معیشت، دولتمردان باید متناسب با شرایط و امکانات واقعیت ها را به مردم گفته و بر اساس همین واقعیت ها برنامه ریزی کنند.

فیروزی پور تاکید کرد: از طرف دیگر اگر نقدی از دولت می شود باید منصفانه باشد. اصل نقد کردن دولت منجر به رشد دولت می‌شود اما نقد باید همراه با اخلاق و ادب و همراه با پیشنهاد برای حل مشکل باشد. اگر دولت را نقد نکنیم و امورات مردم بر روی زمین بماند، ظلم و خیانت به مردم است. همه افرادی که در مسئولیت هستند باید تحمل بالایی برای شنیدن نقدهای سازنده داشته باشند. نقد نباید همراه با کینه توزی و بدون راهکار باشد بلکه نقد باید سازنده و همراه با پیشنهاد باشد.

نظر شما