شناسهٔ خبر: 178459 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا

حسین‌زهی: تفکیک وزارت راه و شهرسازی یک عقب‌گرد دوساله است

حسین زهی یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: با تفکیک وزارت راه و شهرسازی کشور دو سال در این حوزه به عقب باز می‌گردد چراکه تا نیروهای جدید جایگزین شده و اعتبارات لازم برای تفکیک تخصیص یابد یک فرصت دوساله از کشور سلب می شود.

به گزارش «نماینده»، اسماعیل حسین زهی ، درباره طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی که تقدیم هیات رییسه مجلس شده است، بیان کرد: تفکیک وزارت راه و شهرسازی تاثیری در حوزه مسکن و راه در شرایط فعلی نخواهد داشت و بنده با این اقدام موافق نیستم، این دلیل قانع کننده ای نیست که ما بگوییم اگر وزارت راه از مسکن جدا شود دولت می تواند گام موثرتری برای ساماندهی بازار مسکن بردارد.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه اکنون نباید دست به این اقدام بزنیم، اظهار کرد: اگر بنا باشد این وزارتخانه تفکیک شود کشور دو سال به عقب بازخواهد گشت. تا اعتبارات تخصیص یابد و نیروهای جدید در وزارتخانه های جدید نیز جایگزین شود تقریبا دوسال زمان خواهد برد و عمر دولت به پایان رسیده است. از سوی دیگر این اقدام برای دولت بار مالی نیز به همراه دارد.

حسین زهی تصریح کرد: اینکه گفته می شود با تفکیک وزارت راه و شهرسازی اتفاق خاصی در حوزه مسکن خواهد افتاد، اینگونه نیست. بنده معتقدم که وزارت راه و شهرسازی با امکانات موجود اگر تمرکز و جدیت لازم را داشته باشد می تواند گام موثری برای ساماندهی حوزه مسکن بردارد.

نظر شما