شناسهٔ خبر: 177912 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

قانون جهش تولید دانش بنیان و رتبه بندی معلمان با محوریت کمیسیون آموزش از قوانین مهم مجلس یازدهم است

منادیی اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در دیدار با نماینده ولی فقیه استان کردستان به تشریح مصوبات کمیسیون آموزش و مجلس یازدهم و توجه به وضعیت معیشتی معلمان و اساتید دانشگاه و همچنین ارتقای سطح کیفی آموزش در کشور پرداختند.

به گزارش «نماینده»، اعضای کمیسیون آموزش در بدو ورود به استان کردستان مورد استقبال رسمی مقامات استانی کردستان قرار گرفته و در اولین برنامه کاری خود با حجت الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی دیدار کردند.

در این دیدار علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس به تشریح مصوبات کمیسیون آموزش پرداخت و با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تعالی حوزه آموزش عالی و آموزش و پرورش مصوبات مهمی که تبدیل به قانون شده اند را برشمرد.

رئیس کمیسیون آموزش با یادآوری تصویب قانون رتبه بندی پس از 12 سال در مجلس یازدهم، عنوان کرد: این مصوبه از جمله مصوبات مهمی بود که برای بهبود وضعیت تعلیم و تربیت در کشور و همچنین توجه به معیشت معلمان به تصویب رسید. همچنین همسان سازی حقوق هیات علمی دانشگاه های وزارت علوم با اعضای هیات علمی وزارت بهداشت یکی دیگر از مصوباتی بود که با محوریت کمیسیون آموزش به تصویب مجلس یازدهم رسید.

رئیس کمیسیون آموزش با اشاره به تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان این قانون را نیز یکی از قوانین شاخص مجلس یازدهم برشمرد که کمیسیون آموزش بانی آن بود.

وی افزود: قانون جهش تولید دانش بنیان می تواند تحول مهمی در حوزه دانش بنیان ها و افزایش کمی و کیفی محصولات دانش بنیان در کشور ایجاد کند.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی نیز ضمن خیرمقدم به اعضای کمیسیون آموزش با اشاره به ظرفیت های بالای استان نسبت به فعال شدن این ظرفیت های بالقوه تاکید کرد و از اقدامات صورت گرفته در جهت حمایت از وضعیت معیشتی معلمان تشکر کرد.

نظر شما